Narty używane

Narty używane. Czy to się opłaca?

Zakup nowych, markowych nart wiąże się ze sporymi kosztami. Nie każdy może sobie pozwolić na obciążenie budżetu dodatkowym wydatkiem rzędu 1500 zł. Ograniczony budżet nie oznacza jednak, że trzeba rezygnować z pasji, albo kupować tańsze narty słabej jakości. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest zakup używanych nart. Oczywiście pod warunkiem, że zrobimy to z głową.

Kiedy warto pomyśleć o używanych nartach?

Najważniejszym argumentem, przemawiającym za wyborem używanych nart jest ich cena, znacznie niższa, niż w przypadku sprzętu prosto od producenta. Decydując się na taki krok, możesz kupić swój wymarzony model, a przy okazji zaoszczędzić nawet 1000 zł. Zatem jeśli zależy ci na posiadaniu własnych desek, ale chwilowo nie możesz pozwolić sobie na nowy sprzęt, pomyśl o używanych nartach. Zakup używanych nart jest dobrym pomysłem, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jazdą i nie jesteś jeszcze pewien, czy w przyszłości będziesz ją kontynuował. Trzecią grupę narciarzy, którzy będą zadowoleni z nart używanych są ci, którzy na stoku nie spędzają wiele czasu – jeżdżą nie więcej niż dwa tygodnie w sezonie.

Bezpieczny zakup używanych nart

Inwestycja w używane narty obciążona jest sporym ryzykiem, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia z takim sprzętem. Na portalach ogłoszeniowych i w serwisach aukcyjnych, gdzie handlować może każdy, nie brak ogłoszeń z nartami mocno wyeksploatowanymi, a nawet uszkodzonymi. Zdecydowanie nie warto kupować w takich miejscach. Kolejny problem polega na dopasowaniu nart do twoich potrzeb – wzrostu, wagi, stylu jazdy itd. Znalezienie właściwego modelu z drugiej ręki może okazać się bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Jeśli chcesz kupić solidny, bezpieczny i idealnie dopasowany sprzęt narciarski, szukaj w profesjonalnych sklepach. Niektóre z nich obok sprzedaży nowych produktów prowadzą też komisy, gdzie możesz znaleźć wysokiej jakości narty z drugiej ręki.

Obecnie nasi klienci mogą wybierać z szerokiej oferty nart, również używanych. W tej grupie produktów znajdują się narty czołowych producentów, takich jak Fischer, Salomon, Stockli, K2 i wielu innych – opowiada nasz rozmówca ze sklepu Narty Kraków. Większość używanych nart w naszej ofercie to modele z zeszłorocznych kolekcji, a więc eksploatowane przez poprzedniego właściciela nie dłużej niż przez jeden sezon. Zanim zakwalifikujemy narty do sprzedaży, dokładnie sprawdzamy ich stan. Jeśli nie są uszkodzone, odświeżamy je w naszym serwisie, ostrzymy krawędzie i smarujemy ślizgi. Dbamy o to, by narty były w świetnym stanie, zapewniały pełne bezpieczeństwo i były gotowe do kolejnej jazdy.

Podsumowując, zakup używanych nart opłaca się, pod warunkiem, że kupujesz od zaufanego sprzedawcy. Korzystając z oferty profesjonalnego sklepu narciarskiego, możesz też skorzystać z pomocy przy wyborze najlepszego modelu. Jeśli więc zależy ci na tym, by kupić markowe narty jak najtaniej, koniecznie skontaktuj się z fachowcami.