Ośrodek Wypoczynkowy Borowy

Narty w Polsce. Popularne kierunki dla narciarzy

Zima to czas, kiedy ukochane polskie morze zastępują góry. To nie tylko narty, ale też snowboard i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Wbrew pozorom opcji jest sporo. Polskie stoki narciarskie na południu kraju oferują coraz więcej możliwości, zapewniając szansę na aktywne i rodzinne spędzenia czasu na wiele sposobów. Jakie są najpopularniejsze kierunki wybierane przez narciarzy? Sprawdź co warto odwiedzić!

Szczyrk

Odwiedzając Beskid Śląski, warto odwiedzić jego wschodnią część, a dokładniej Szczyrk. Na jego terenie są zlokalizowane zróżnicowane trasy narciarskie, idealne dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Co ważne, znajdują się tam różne ośrodki narciarskie z bogatą ofertą. Jedną z ciekawszych są szkółki narciarskie umożliwiające naukę jazdy na specjalnej nawierzchni.

Wisła

Innym ciekawym miejscem, które powinni odwiedzić początkujący, jak i zaawansowani narciarze, jest Wisła. Obecnie jest to jedno z największych ośrodków sportów zimowych. Lokalizacja ta jest tak popularna chociażby z uwagi na fakt, iż jest to rodzinne miasto najlepszych, polskich skoczków narciarskich. Na uwagę zasługuje również duża ilość zróżnicowanych tras – od prostych, po średnie i trudne. Każda z nich wymaga innych umiejętności. Warto wspomnieć, że wiele z nich jest oświetlonych, co umożliwia szusowanie nawet do późnych godzin wieczornych.

Biały Dunajec

Odwiedzając Biały Dunajec, turyści mają pewność, że poznają lokalny folklor. Jest to miejsce, gdzie góralska tradycja i kultura są nadal widoczne na każdym kroku. Wyjątkowa gwara, góralskie kapele, tradycyjna muzyka i potrawy przygotowywane zgodnie z recepturami dawnych pokoleń. Warto tu odwiedzić np. Ośrodek Wypoczynkowy Borowy. Jest to miejsce, które pozwala nie tylko poznać górskie stoki i spędzić aktywny czas w otoczeniu białego puchu, ale też poznać tradycyjne gospodarstwa i zasmakować pysznych dań w klimatycznym otoczeniu. Z całą pewnością coś dla siebie znajdą tu mali, jak i duzi. A już na 100% odpoczną od tłocznego miasta, łapiąc jednocześnie kontakt z naturą.

Piwniczna-Zdrój

Piwniczna-Zdrój to miejsce mniej popularne, aczkolwiek z uwagi na mniejsze zainteresowanie i przystępne trasy sprawdzi się idealnie na wyjazdy z dziećmi. Wśród atrakcji znajduje się szkółka narciarska z wyciągiem dywanowym, snowtubing tj. zjeżdżanie na pontonie, które ucieszy każde dziecko. Z pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić jako pierwsze podczas nauki jazdy na nartach, gdyż pozwala w kameralnych warunkach nabyć cenne umiejętności.