leasing

Co należy wiedzieć o leasingu samochodów używanych?

Większości z nas leasing kojarzy się raczej z nowymi pojazdami, które dopiero co wyjechały z salonów. Coraz więcej osób decyduje się jednak na leasing na używany samochód. Istotne jest to, że w takiej sytuacji należy spełnić pewne wymagania.

Część z firm, które są obecne na polskim rynku pomaga swoim klientom w pozyskaniu leasing aut używanych. Nie w każdym miejscu jest to możliwe, dlatego pierwszym krokiem powinno być określenie, czy też znalezienie odpowiedniej firmy, która zapewni nam najbardziej komfortowe i opłacalne warunki.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli bierzesz leasing na używany samochód, powinieneś wiedzieć o tym, że w tym przypadku znaczenie ma kilka czynników, o których powinieneś pamiętać. Przede wszystkim istotny jest sam wiek pojazdu. Otwarcie mówi się o tym, że wiek pojazdu, a także czas trwania umowy nie powinien być dłuższy niż osiem lat. To oznacza, że decydując się na samochód, który ma cztery lata, czas trwania Twojej umowy będzie taki sam. Jest to istotna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę podczas wybierania pojazdu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, ile wyniesie Cię miesięczna rata leasingu, dobrym pomysłem może okazać się wejście na stronę firmy CLS. Tam znajdziesz specjalny kalkulator leasingowy. Pozwoli Ci on na łatwe i szybkie obliczenie kosztów, które poniesiesz. Jeżeli w trakcie wciąż będziesz miał wątpliwości, najlepiej będzie, jeżeli skontaktuj się z profesjonalnymi doradcami z firmy CLS, który chętnie udzielą Ci fachowych porad.

Miejsce zakupu pojazdu ma znaczenie

Jeżeli jesteś zainteresowany leasingiem używanego samochodu, powinieneś wiedzieć o tym, że w tym przypadku będzie miało znaczenie to, w którym miejscu pojazd zostanie zakupiony. Powinien on pochodzić przede wszystkim z zaufanego źródła. Oznacza to, że lepiej wybrać uznanego dealera, który sprzedaje samochody znanego pochodzenia. Jeśli wybierzesz inaczej, leasingodawca może się wycofać z podpisania umowy. W końcu to oni będą właścicielem pojazdu, dlatego bardzo ważne jest dla nich samo pochodzenie samochodu. W takiej sytuacji najlepiej postawić na autoryzowane salony dealerskie. Problematyczny może być zakup auta z komisów, a tym bardziej od indywidualnych sprzedających, którzy robią to jednorazowo. Ważne jest również to, że firma leasingowa ma prawo do tego, aby sprawdzić dokumenty, które potwierdzą faktyczny stan pojazdu.