Najnowsze kwiatowe trendy

Na ogół kiedy jeszcze jedni świętują nastanie Nowego Roku, inni już śledzą nowe trendy i to w różnych branżach. Podobnie jest też we florystyce. Co roku modne są nowe rozwiązania w szczególności dotyczy to oczywiście wiązanek i dekoracji ślubnych.

W tym roku światowi floryści przede wszystkim zwracają uwagę na zmianę podejścia do estetyki całej uroczystości jaką jest ślub i wesele. Obecnie należy zapomnieć już o bazowych kolorach i dodatkach. Obowiązuje bowiem całkowity brak zasad. Kwiatowe trendy na ten sezon to łączenie wielu różnych kolorów w bukietach ślubnych, a także kościele czy na sali weselnej. W tym aspekcie panuje już zdecydowania dowolność.

Odwiedzając kwiaciarnie można jednak zauważyć, że pomimo tych trendów, floryści chętnie podpowiadają jakie kolory najlepiej oddają charakter uroczystości czy wybranego stylu. Przykładowo ceremonia urządzona w stylu vintage dobrze komponuje się z kompozycjami w odcieniach bieli, zieleni, beżu czy błękitu. Sprawdzają się też pudrowe róże czy szarości w zestawieniu ze złotem. Wszystko to może tworzyć naprawdę ciekawą całość, o ile kwiaciarnia spisze się robiąc bukiety na ślub.

„W tym roku panny młode zastępują welony i klasyczne fascynatory wiankami wykonanymi z naturalnych kwiatów. Tworzone są one na bazie drutów florystycznych z wykorzystaniem różnego rodzaju ozdób. W tym przypadku można wykorzystać też większe rośliny o dużych kwiatostanach. Jednak modne są też wianki bardziej delikatne, wykorzystujące jedynie romantyczną gipsówkę. Zawsze ładnie komponuje się również bukszpan, który dobrze podkreśla charakter uroczystości. Wiele jednak zależy oczywiście od gustu przyszłej panny młodej oraz od typu jej urody” mówi florystka z Kwiaciarni Ismena w Szczecinie.

Od wielu lat odwiedzając kwiaciarnie można spotkać się z ciekawymi bukietami kwiatów tworzonymi na specjalne okazje, które zachwycają swoim wyglądem. Jednak warto wiedzieć, że rośliny tworzące zbitą kulę czy ułożone piętrowo nie sprawdzą się raczej w tym sezonie ślubnym. W tym roku lepiej postawić na lekki chaos pod tym względem. Floryści proponują na przykład, aby kompozycje przypominały bukiety zebrane na łące. To zdecydowanie najmodniejsze rozwiązanie tego roku.

Oczywiście nie mniej ważne niż bukiety ślubne są też kwiaty wykorzystywane do zdobienia sali weselnej czy miejsc, gdzie odbywa się ceremonia zaślubin pary młodej. Oprócz klasycznych kompozycji stołowych, które w tym roku mają szczególnie duże znaczenie, uznanie mają także i inne formy ozdobne. Świetnie prezentują się zawsze na przykład swobodnie opadające girlandy. Podobnie jest zresztą z kwiatowymi żyrandolami zwisającymi z sufitów. Dzięki temu każda ceremonia zyskuje wyjątkową oprawę i oryginalność. Można mieć pewność, że pozostanie niezapomniana na długo przez wszystkich weselnych gości.

Rok 2017 przynosi więc wiele nowych podejść do tematyki kwiatów w ogóle. Planując różnego rodzaju uroczystości warto oczywiście o tym pamiętać i korzystać ze wskazówek najlepszych światowych florystów. Dzięki temu każda impreza będzie idealna i niezapomniana.