blacha trapezowa

Metamorfoza starego domu

Stare domy posiadają swój niezaprzeczalny klimat, niestety są równie często zmorą właściciela. Co zrobić, aby stary dom odzyskał swój dawny blask?

Remont domu to bardzo duży koszt. Jednak zrobiony dobrze, przy pomocy wysokiej jakości materiałów będzie przez wiele lat służył właścicielom bez szwanku.

Remont elewacji

Częstym problemem starych domów jest odpadający tynk. Przed przystąpieniem do remontu elewacji, należy sprawdzić stan całego muru. Jeśli mury są w stanie dobrym, wystarczy odbić odparzone części muru, wyczyścić i zabezpieczyć podłoże, położyć nowy tynk i pomalować elewację na dowolny kolor. Na wysokość około 40 cm od ziemi warto położyć tynk silikonowy. Jest on trochę droższy, za to bardziej odporny na wilgoć i zazielenienia.

Wymiana okien i drzwi

Wymianę okien najlepiej zrobić przed remontem elewacji. Dzięki temu łatwiej uniknąć jakichkolwiek jej zniszczeń. Wybór okien nie jest łatwy. Należy dobrze się zastanowić, gdyż ich zakup to inwestycja na lata. Montaż okien najlepiej zlecić firmie, która jest znana i ma dobrą opinię. Dobrze zamontowane okna gwarantują niemal zerową utratę ciepła, co jest bardzo ważne w okresie zimowym. Należy jednak pamiętać o regularnym wietrzeniu domu. W domach, które nie są wietrzone łatwiej o grzyb i pleśnie.

Remont dachu

Remont dachu to kolejny, bardzo duży wydatek. Warto więc, aby zainwestować pieniądze mądrze i mieć pewność, że przez wiele lat nie trzeba będzie o nim myśleć. Naprawy i łatanie starego pokrycia dachowego kończy się zazwyczaj źle. Może się okazać, że włożone pieniądze i praca pójdą na marne. Najlepiej więc zainwestować w nowe pokrycie dachu. Blachodachówka to materiał, który spełni wszelkie oczekiwania. Jest dużo lżejsza od tradycyjnej dachówki, ma korzystniejszą cenę, jest bardzo łatwa w montażu i wygląda bardzo efektownie. Dobrze wykonany dach z blachodachówki przetrwa lata. Blachodachówka jest materiałem odpornym na rdzę, promienie UV i uszkodzenia mechaniczne. Należy również pamiętać o rynnach. Dobrze przemyślany i wykonany system odprowadzania wody zabezpieczy dach i elewację budynku prze zaciekaniem wody a tym samym przedłuży ich żywotność.

Wokół domu

Otoczenie domu również powinno dobrze wyglądać. Dla wielbicieli kwiatów ogród kwiatowy jest miłym dla oka rozwiązaniem. Niestety wymaga niemal ciągłej pielęgnacji. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy żyją w biegu brak czasu to niemal epidemia. Zadbany i ładny trawnik jest mniej pracochłonny a prezentuje się równie dobrze. Stare domy nie zawsze posiadają garaż, a dziś już niemal wszyscy jeżdżą własnymi samochodami. Rozwiązaniem może być blacha trapezowa, z której można zbudować bardzo trwały i solidny garaż.