Masaż Kobido

Masaż Kobido w Warszawie

Zróżnicowana oferta salonów kosmetycznych w Warszawie pozwala dobrać zabiegi na twarz i ciało pod kątem konkretnych potrzeb. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród pań cieszy się masaż Kobido. Na czym on polega i komu jest polecany?

Masaż Kobido – dla kogo?

Masaż Kobido wywodzący się z Japonii często nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jak czytamy w opisie zabiegu zamieszczonym na stronie https://estemmi.pl/ , jest to jeden z najstarszych i zarazem najtrudniejszych masaży na świecie. Dedykowany jest osobom, które pragną cieszyć się młodym wyglądem bez stosowania inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Na czym polega masaż Kobido?

Zabieg Kobido składa się z następujących etapów:

  • demakijaż i rozluźnienie napięcia mięśni mimicznych,
  • głęboki masaż relaksujący,
  • drenaż limfatyczny poprawiający elastyczność skóry i przywracający jej jędrność,
  • lifting twarzy,
  • akupresura twarzy – czyli wykonywanie ucisków na określone punkty na twarzy, co ma na celu przywrócenie pozytywnego bilansu energetycznego organizmu.

Ilość i częstotliwość sesji są przez specjalistów z Estemmi Beauty Center w Warszawie są dobierane w trakcie indywidualnych konsultacji. Przyjmuje się jednak, że najlepsze rezultaty daje 12 sesji rozłożonych na 6 tygodni (2 masaże tygodniowo).

Masaż Kobido – jakie daje efekty?

Ogromną zaletą zabiegu Kobido jest to, że na jego efekty nie trzeba długo czekać. Widoczne są już po pierwszej sesji, ale dla ich utrwalenia konieczne są kolejne sesje. Masaż oczyszcza skórę i pozwala pozbyć się martwych komórek naskórka. Pobudza metabolizm komórkowy i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry. Poza tym napięcie mięśniowe ulega zmniejszeniu, co stanowi ulgę m.in. dla osób sporo czasu spędzających przed komputerem. Ustępują także różne dolegliwości jak migrenowe bóle głowy czy problemy z układem pokarmowym. Warto pokusić się o systematyczne sesje w salonie kosmetycznym, gdyż dzięki nim poprawi się owal twarzy, zmarszczki zostaną wygładzone, a obrzęki zredukowane. Masaż Kobido świetnie relaksuje i niweluje skutki stresu.

Masaż Kobido – przeciwwskazania

Planując masaż Kobido, należy mieć na względzie przeciwwskazania do tego zabiegu takie jak m.in.: ostre stany zapalne organizmu (wysoka temperatura), stany zapalne skóry, wysokie ciśnienie tętnicze, zaostrzony trądzik różowaty, przerwana ciągłość naskórka, ekstrakcja zęba czy stany ropne okołozębowe. Oprócz tego z masażem należy się wstrzymać przy niektórych zabiegach, np. laserowych.