makijaz-wieczorowy

Makijaż wieczorowy dla blondynki i brunetki – sprawdź, jak dobrać makeup do koloru włosów!

Makijaż wieczorowy jest szansą na wypróbowanie o wiele odważniejszych stylizacji niż te, na które pozwalamy sobie na co dzień. Dlatego też dla wielu pań wieczorowe wyjścia to okazja do nałożenia intensywniejszego makijażu oraz podkreślenia zarówno oczu, jak i ust, oczywiście z zachowaniem umiaru i klasy. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę, aby wieczorowy makijaż wyglądał dobrze? Jakie odcienie będą odpowiednie dla blondynek, a jakie dla brunetek?

Jakie makijaże wieczorowe pasują blondynkom, a jakie brunetkom?

Jak dowiedzieć się można z bloga studia Lumaki, profesjonaliści polecają dobieranie makijażu wieczorowego w zależności od typu urody, bowiem inne makijaże pasują blondynkom, a inne podkreślają urodę brunetek. Jak już zauważyliśmy, może to znaleźć swoje odzwierciedlenie w intensywności palety barw. Zbyt ciemne odcienie mogłyby bowiem niepotrzebnie przytłoczyć delikatną urodę jasnych blondynek, podczas gdy u brunetek o bardziej wyrazistej urodzie jaśniejsze odcienie sprawdzą się raczej w makijażu dziennym. Obu typom urody pasują także zupełnie inne gamy kolorystyczne, jeżeli chcemy więc zdecydować się na odważniejszy makijaż w odcieniach chociażby zieleni czy turkusu, musimy koniecznie dowiedzieć się, które z tych barw będą dla nas najkorzystniejsze.

Makijaż wieczorowy dla brunetek

Brunetki w makijażu wieczorowym mogą pozwolić sobie niemal na wszystko. Zdecydowane i intensywne barwy cieni do powiek oraz pomadek świetnie sprawdzą się bowiem przy ich urodzie. Jedynym, czego powinny unikać, są delikatne pastelowe barwy, jasne chłodne róże oraz dyskretne brązowe czy grafitowe tusze do rzęs i eye-linery. Aby makijaż był wystarczająco wyrazisty i mógł nosić miano wieczorowego, panie o ciemniejszych włosach powinny decydować się wyłącznie na czarne podkreślenie oprawy oczu. Mogą do niego jednak dobrać cienie w niemal wszystkich żywych barwach, od turkusu przez modne w tym sezonie fiolety i odcienie śliwkowe aż po intensywną zieleń czy pomarańcz.

Makijaż wieczorowy dla blondynek

Blondynki natomiast często decydują się na o wiele delikatniejsze makijaże, które nie przytłoczą ich naturalnej urody nadmiarem ciężkich i ciemnych kolorów. Zwłaszcza w przypadku pań o jasnych włosach, jasnej karnacji i zielonych lub błękitnych oczach świetnie sprawdzą się delikatne chłodne barwy takie jak zgaszony róż czy pastelowe kolory. Powinny jednak bezsprzecznie unikać kolorów zbliżonych do żółtego, które mogą zlać się z odcieniem włosów i wyglądać przez to na wyblakłe. Choć na co dzień paniom o tym typie urody nie poleca się czarnych tuszy do rzęs, w przypadku makijażu wieczorowego możemy jednak pozwolić sobie na więcej. Przy intensywniejszym podkreśleniu oprawy oczu warto jednak zdecydować się na naturalny odcień pomadki. Jeśli nie jesteśmy fankami pomadek nude, możemy wybrać kolory znajdujące się na granicy beżu i różu lub przygaszony róż. Jeżeli natomiast wolałybyśmy zdecydować się na delikatniejszy makijaż oczu i intensywniejsze podkreślenie ust, do urody blondynek o jasnej cerze najlepiej pasować będą mocne, lecz zimne odcienie różu i czerwieni. Panie o nieco ciemniejszej karnacji mogą też z powodzeniem podkreślić policzki różem w ciepłym, brzoskwiniowym odcieniu, ale przy podkreślaniu ust powinny się zdecydować na maksymalnie naturalny efekt i wybrać pomadkę nude lub delikatny różowy błyszczyk.

Publikacja: insane.agency