Czy magnez dla dzieci jest wskazany?

Magnez to jeden z ważniejszych pierwiastków, jaki musi znajdować się w codziennej diecie, w związku z czym wiele osób go suplementuje. Dzieje się tak dlatego, że wpływa on korzystnie na zdrowie fizyczne oraz poprawia samopoczucie. Dlatego dorośli, a zwłaszcza osoby starsze, czy też przewlekle chore decydują się na zażywanie odpowiednich preparatów. Jednak, również dzieci powinny zażywać magnez, oczywiście w odpowiedniej formie

Magnez dla dzieci

Na stronie magvit.com.pl można przeczytać, jakimi właściwościami wyróżnia się magnez, czego pozbywa się z organizmu i w jakich sytuacjach najlepiej będzie z niego korzystać. Dzieci podobnie jak dorośli mogą zażywać magnez, kiedy będzie taka potrzeba. Aczkolwiek, być może zastanawiając się jaki magnez wybrać to zamiast tabletek dobrze będzie wybrać magnez w płynie. To jest natomiast uzależnione od wieku dziecka. Najważniejsze jest bowiem to, żeby magnez był dostosowany do wieku dziecka oraz doskonale dopasowany do jego wagi. Przed podaniem magnezu należy przeprowadzić wnikliwy wywiad lekarski, dzięki czemu można ustalić, czy zażywanie magnezu nie będzie kolidować z innymi lekami, by nie doprowadzić do niepotrzebnego przedawkowania, czy też spadku formy.

W czym pomaga magnez dzieciom?

W przypadku dzieci magnez spełnia bardziej rolę „wspomagacza”, jeśli chodzi o kondycję psychiczną. Dzieci, którym brak magnezu odczuwają wzmożony lęk, a także stres. Relacje z rówieśnikami, szkoła, zakazy rodziców – to może wywołać niepokoje u dziecka. Kiedy dziecku brakuje magnezu pojawiają się takie choroby, jak: depresja, autyzm, czy nadpobudliwość psychoruchowa. Jeżeli więc ograniczy się cukier w diecie dziecka oraz właściwie poda magnez to można uchronić się przed wymienionymi schorzeniami. Na przykład, dzieci nadpobudliwe powinny otrzymywać zwiększone dawki magnezu, ponieważ w ich organizmie adrenalina jest ciągle na podwyższonym poziomie. Generalnie, w trakcie suplementacji pediatrzy zalecają 0,6 mg magnezu na 0,5 kg masy ciała. Dobową dawkę magnezu powinno się u dziecka podzielić na 2 do 3 podań, a co więcej minerał ten powinien być przez najmłodszych przyjmowany jako cytrynian magnezu.