Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Naturalną koleją rzeczy jest to, że wraz z upływem czasu w naszym ciele zachodzą procesy starzenia. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie musimy się na nie godzić. Tym samym warto pozbyć się ich w naturalny sposób. Pomóc w tym może substancja, która to występuje w zasadzie w każdym żywym organizmie, a jest jednocześnie nieoceniona w kontekście kondycji skóry Chodzi tu o kwas hialuronowy i tym samym warto mu się nieco przyjrzeć.

 

Medycyna estetyczna a wypełniacze

Jak to zostało nakreślone we wstępie kwas hialuronowy, należy do naturalnych składników skóry. Jego rolą jest jej nawilżenie, a zatem jest to jeden z kluczowych jej elementów. Dzięki niemu poszczególne tkanki są zabezpieczone przed infekcją bakteryjną. Należy też dodać, że kwas ten spaja ze sobą włókna kolagenowe i elastynowe. Do tego jest to też substancja mocno wiążąca wodę. Należy mieć świadomość tego, ze wraz z wiekiem ilość tego kwasu w organizmie spada. Ten fakt powoduje, że traci ona elastyczność, a do tego zaczynają się na skórze pojawiać zmarszczki.

Dlatego też warto podawać go w takim przypadku z zewnątrz. Nie dziwi zatem zupełnie fakt, że w medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest nie tylko powszechny, ale też traktowany jako bezpieczny sposób na zatrzymanie procesów starzenia. Substancja ta w połączeniu z wodą tworzy gęsty śluz bądź też żel. Warto podkreślić, że może ona związać nawet czterech tysięcy razy więcej wody niż jego własna masa. Ta własność jest chętnie wykorzystywana do produkcji kosmetyków, a także w szeroko rozumianej medycynie estetycznej. Tym samym kwas hialuronowy znajduje się w zastrzykach podskórnych, które mają na celu wypełnienie bruzd, zmarszczek i do ujędrnienia skóry. Jest to też rozwiązanie stosowane do modelowania zmieniających się z wiekiem rysów twarzy.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Wypełniacz wstrzykuje się w linie zmarszczki i tym samym zaczyna on stopniowo zanikać. Dokonuje się tego przy użyciu cieniutkich igiełek, a sam zabieg trwa około 30 minut. Jego efekty można podziwiać w zasadzie od razu w lusterku. Warte podkreślenia jest też to, że po zabiegu możemy zupełnie normalnie wrócić do codziennego życia.

Długość utrzymania się działania kwasu hialuronowego

To jak długo aktywny będzie kwas hialuronowego, jest zależne od szeregu elementów. Wspomnieć tu wypada o: indywidualnych predyspozycji pacjenta, jego stylu życia, techniki podania czy aktywności hialuronidazy. Do tego dużą rolę odgrywa fakt, że wysoka temperatura ma wpływ na przyspieszenie rozkładu kwasu hialuronowego. Tym samym po odbyciu się zabiegu jego wstrzyknięcia lepiej unikać kąpieli słonecznych, solarium i tym podobnych kwestii. Zazwyczaj wstrzyknięciu kwasu hialuronowego daje widoczny efekt, który utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Warto nadmienić, że zdecydowanie najwięcej korzyści z zabiegu uzyskamy poprzez wykorzystanie technik łączonych. Metoda ta polega na łączeniu zabiegów z wykorzystujących toksynę botulinową, która jest scalona z podaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym. Do tego warto też korzystać z peelingów chemicznych czy mezoterapii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *