motocykl

Kupiłeś motocykl? Pora rozejrzeć się za ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie motocyklu OC jest obowiązkowe tak samo, jak w przypadku samochodu. Nie wolno nam jeździć bez ważne polisy. Również tak samo, jak w przypadku auta, ważny jest jego wybór. Niekiedy można przepłacić i to sporo. Sprawdźmy, gdzie szukać ubezpieczenia oraz jak wybrać to najlepsze.

Zakup ubezpieczenia w sieci lub stacjonarnie

Mamy do wyboru dwie główne możliwości zakupu ubezpieczenia. Jest to zakup stacjonarny, jak i zakup internetowy. Ten pierwszy wydaje się coraz mniej popularny. Wcale nas to nie dziwi. Aby poznać interesująca nas ofertę, musimy udać się do danego punktu i zajmuje to sporo czasu. Nie mamy także pewności, czy uzyskamy najlepszą cenę. Szczególnie jeśli nie udajemy się do pośrednika, a do konkretnego ubezpieczyciela.

Lepszym wyborem w takiej sytuacji będzie udanie się do pośrednika, który przedstawi nam oferty różnych ubezpieczycieli. Dzięki temu dobierze dla nas ubezpieczenie najkorzystniejsze. Będziemy mieli możliwość porównania ofert.

Możliwość porównania ofert mamy także wybierając zakup ubezpieczenia w sieci. Wówczas korzystamy z porównywarek cen. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy, że w przedstawionym formularzu uzupełnimy informacje, o które jesteśmy proszeni. Są to informacje o motocyklu, jak i także o nas jako o kierowcy.

Zatem koniecznie OC na motocykl sprawdź na www.ubezpieczeniaonline.pl. Dzięki temu wybierzemy najlepszą dla siebie ofertę. Pamiętajmy o tym, aby nie tylko kierować się ceną, ale przede wszystkim zakresem ubezpieczenia. Czasami jest tak, że w nieco wyższej cenie możemy także stać się właścicielami ubezpieczenia AC. 

Możemy po zdecydowaniu się na taką łączoną polisę sporo zyskać.

Tylko sprawdzony ubezpieczyciel

Powinniśmy nie tylko zwracać uwagi na cenę ubezpieczenia, jak i na jego zakres. Bardzo ważny jest także ubezpieczyciel. Bardziej ufamy sprawdzonym ubezpieczycielom.

Czym powinien wyróżniać się sprawdzony ubezpieczyciel? Powinien:

  • Mieć doświadczenie na rynku,
  • Mieć rzeszę zadowolonych klientów,
  • Mieć kompleksową ofertę dla swoich klientów,
  • Zatrudniać wykwalifikowanych i pomocnych pracowników,
  • Mieć przejrzystą stronę internetową,
  • Mieć możliwość zakupy ubezpieczenia w sieci.

Do tego dobry ubezpieczyciel powinien także podążać za rynkiem. Klienci mają coraz większe wymagania, a dobry ubezpieczyciel powinien temu zaradzić.

Pomocne są także różnego rodzaju rankingi ubezpieczeń https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-komunikacyjne/0.html oraz rankingi ubezpieczycieli. Bez powodu nie zajmuje się wysokich pozycji w tego rodzaju rankingach. Jest to oczywiste.

 

Przed zakupem danego ubezpieczenia, powinniśmy także sprawdzić opinie o konkretnym ubezpieczycielu. Gdy możemy przeczytać o tym, że są problemy ze zgłaszaniem szkód, czy też z zaniżonymi kwotami odszkodowania, to raczej do takiego miejsca nie chcemy trafić.

 

Im jest więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Wówczas skłaniamy się coraz bardziej do skorzystania z usług tego ubezpieczyciela. Na sam koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że opłacalne jest wykupowanie różnych polis ubezpieczeniowych u jednego ubezpieczyciela. Wówczas możemy liczyć na sporą zniżkę. Niejednokrotnie uzyskanie 20-procentowego rabatu jest jak najbardziej możliwe. Jest to spora zniżka.

 

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także dodatkową zniżkę, gdy klient zdecyduje się na wykup ubezpieczenia w sieci. Jak widać na załączonym obrazku, może to być niezwykle opłacalne i korzystne.