kubki termoizolacyjne

Kubki termiczne – kubki termoizolacyjne – kubki podróżne

Jakby ich nie nazwać – musiały zostać wymyślone przez jakiegoś maniaka kawy. Bo właśnie do picia kawy jest w większości wykorzystywany ten przedmiot. Kiedy rano braknie czasu na wypicie filiżanki kawy w domu możecie zabrać ją ze sobą do tramwaju, samochodu. Kubek możecie zabrać na poranne wykłady i do pracy. Dzięki swojej budowie kubek zatrzymuje ciepło we wnętrzu i sprawia, że napój we wnętrzu jest ciepły jeszcze przez wiele godzin po wyjściu z domu.

Jak wszyscy wiecie najlepsze gadżety reklamowe to takie które się przydają w życiu codzienny – stąd tak wielka popularność kubków termiczny z nadrukowanym logo w świecie marketingu.

Oferta kubków termicznych jest bardzo duża – łatwo więc się zagubić i dokonać zakupu modelu który nie spełni Waszych oczekiwań. Na co więc zwracać uwagę? Jakie cechy wpływają na cenę i jakość poszczególnych wzorów?

Pojemność – patrząc na zdjęcie produktu lub nawet trzymając go w dłoni – nie jesteśmy w stanie ocenić jaką ma pojemność – często nawet duże kubki mają mocno zabudowane wnętrze lub mocno zwężają się ku dołowi przez co wcale nie musi być tak pojemny jak nam się wydaje

Rodzaj materiału – Kubki termiczne są zazwyczaj wykonane z plastiku lub stali nierdzewnej. O ile ścianki zewnętrzne nie mają jakiegoś większego znaczenia dla jakości kubka – to ścianki wewnętrzne wykonane ze stali gwarantują nam znacznie lepszą jakość. Temperatura cieczy utrzymuje się znacznie dłużej w kubkach z podwójnymi metalowymi ściankami które mają wewnątrz próżnię. Kubki ze stalowymi ściankami są także bardziej higieniczne – łatwiej je umyć.

Rodzaj uchwytu – Kubki mają rączki albo nie.. – i nie mamy zdania które są lepsze. Kubki bez rączek są z pewnością bardziej poręczne… ale jeśli pijemy kawkę z kubka w grudniowy poranek, na dworze minus 10 stopni a na rękach rękawiczki… kubek może nam się wyślizgnąć… w takim wypadku rączka na pewno jest zaletą.

kubki podróżne

Część kubków bez rączek ma na obudowie gumowane elementy które poprawiają jakość „uchwytu” jednak takie rozwiązanie z kolei ogranicza w pewien sposób pole nadruku na kubku. Które rozwiązanie jest lepsze pozostawiamy już Wam do wyboru.

Gumowana podstawa – warto także zwrócić uwagę czy spód kubka posiada gumowe wykończenie – niby nic.. a jednak dzięki temu kubek położony na stole będzie bardziej stabilny i może unikniemy wtedy przypadkowego rozlania.

Rodzaj zamknięcia – kubki termiczne z założenia są szczelne – jednak nie wszystkie dają nam 100% pewność „nieprzemakalności”. Aby tak były kubek musi mieć specjalne zamknięcie tzw. „niekapek”

Inną techniczną funkcją umieszczoną w zakrętce kubka są różne sposoby otwierania ustnika. Czasami trzeba otworzyć ustnik drugą ręką a bardziej zaawansowane kubeczki mają możliwość otwierania i zamykania ustnika poprzez naciśnięcie bocznego przycisku. Całość kubka obsługujemy wtedy 1 ręką.