dentysta

Ile kosztuje dentysta w Polsce

Zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale i spora oszczędność. Dowiedz się ile kosztuje dentysta w Polsce i jak możesz zaoszczędzić.

Ile kosztuje dentysta w Polsce
Od dziecka słyszysz – myj zęby. Warto sobie wziąć to do serca ponieważ zdrowe zęby to gwarancja pięknego uśmiechu (co za tym idzie większej pewności siebie), uniknięcia wielu chorób (które są powikłaniem próchnicy) oraz szansą na sporą oszczędność pieniędzy. Ile kosztuje dentysta w Polsce (średnie ceny w największych miastach Polski) – dentysta cennik usług?
– leczenie kanałowe to koszt który zaczyna się od 500 zł a kończy się nawet na 1500 zł
– wyrwanie zęba to koszt który zaczyna się od 150 zł a kończy się na 300 zł
– odbudowa i wypełnienie zęba to koszt który zaczyna się od 100 zł a kończy się na 500 zł
– wybielanie zębów to koszt który zaczyna się od 500 zł a kończy się na 1500 zł
– jednym z najdroższych zabiegów u dentysty są licówki, koszt jednej zaczyna się od 1500 zł a kończy się czasem nawet na 3000 zł
Szczegółową odpowiedź na pytanie ile kosztuje dentysta w Polsce, ale również inne rozwiązania które pozwolą Ci zaoszczędzić znajdziesz na blogu Finagoo http://finagoo.pl/zdrowie-i-zycie/oszczedzac-dzieki-zdrowym-zebom/.


Choroby związane z zepsutymi zębami
Niedbałość o higienę jamy ustnej to nie tylko spore wydatki – próchnica może przyczynić się także to całego szeregu chorób, ponieważ w dużej mierze obniża odporność organizmu. Choroby związane z zepsutymi zębami – Nerki (w dużej mierze są odpowiedzialne za czyszczenie organizmu z toksyn, próchnica może spowodować, że do organizmu dostaje się ich więcej), Zatoki (bakterie mogą przedostać się do zatok szczękowych, powodując zapalenie), Serce (w tym przypadku chory ząb może bardzo mocno oddziaływać m.in. na mięsień sercowy, zapalenie zastawek, w ekstremalnych przypadkach powodując nawet zawał), Angina (dziura w zębie może wpłynąć na zwiększoną obecność paciorkowca, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za powstanie tej choroby). Sam widzisz, że choroby związane z zębami są czasem naprawdę nieoczywiste. Dlatego dbaj o zęby, chodź regularnie do dentysty – a zyskasz nie tylko piękny „amerykański”, odciążysz i zabezpieczysz swój domowy budżet oraz unikniesz wielu poważnych chorób. Uśmiechnij się i zacznij działać!