produkty do sprzątania

Kosmetyki do wnętrz na wiosenne porządki

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca, zwykle pojawia się więcej chęci do życia i potrzeba gruntownego wyczyszczenia mieszkania po zimie. Jakie preparaty i kosmetyki do wnętrz warto zastosować, aby cieszyć się pięknem lśniącej podłogi i zadbanych mebli?

Skuteczne produkty do sprzątania – postaw na jakość

Wbrew pozorom, środki do czyszczenia różnią się od siebie nie tylko ceną, ale i w dużej mierze jakością. Stosując niskiej klasy produkty, trzeba liczyć się z ryzykiem pozostawania na powierzchniach mebli i szyb nieestetycznych plam i smug, a nawet powstaniem przebarwień. Aby proces sprzątania przebiegał sprawnie i pozostawił po sobie świetne rezultaty, warto sięgnąć po sprawdzony i – co ważne – skuteczny zestaw produktów do sprzątania. Podłoga zajmuje dużą powierzchnię każdego domu, dlatego powinna świecić przykładem w kwestii czystości. Warto zawsze dobierać odpowiednie produkty do sprzątania, uwzględniając za każdym razem typ czyszczonej powierzchni. Znacznie delikatniejszych środków powinno się użyć, myjąc drewniany parkiet czy panele. Na większą swobodę w doborze płynów można sobie natomiast pozwolić podczas mycia płytek ceramicznych. Choć, mając na uwadze – modny ostatnio – nurt ekologiczny, warto stosować preparaty nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Łagodne mleczko do mycia mebli, mające dobry skład, uczynią ulubioną komodę, sekretarzyk czy stół, przyjemnie czystym. Jeżeli chodzi o prace czyszczące w innych pomieszczeniach, warto postawić na przyjemnie pachnący płyn do mycia łazienki, który świetnie poradzi sobie z osadem kamiennym, pochodzącym z wody. Z kolei do powierzchni zatłuszczonych najlepiej sprawdza się płyn do mycia kuchni, rozpuszczający zabrudzenia i pozwalający łatwo się ich pozbyć.

Świeżość zapachu ubrań, czyli perfumowana woda do prasowania

Podczas rutynowych domowych porządków, istotną czynnością jest również pranie i prasowanie ubrań oraz domowych tekstyliów, takich jak pościel, dekoracyjne poduszki czy zasłony. Aby uprzyjemnić sobie prasowanie i późniejsze korzystanie z tkanin, warto zastosować wodę perfumowaną, która sprawdza się w przypadku wielu różnych materiałów – lnu, wełny, jedwabiu i bawełny. Niewielka ilość płynu zastosowania podczas prasowania wypełnia pokój i tekstylia przyjemnym, wiosennym aromatem.