Kontenery morskie

Kontenery morskie i ich niecodzienne zastosowania

Kontener morski – do czego może służyć? Dla wielu z nas odpowiedź jest oczywista! Kojarzy nam się on głównie z transportem morskim i wielkimi, kolorowymi kontenerami ładowanymi na potężnych rozmiarów statki. Faktycznie! Transport jest podstawowym przeznaczeniem takich kontenerów, jednak jak się okazuje nie jedynym. Kontenery znalazły w dzisiejszych czasach szereg innych, niekiedy zaskakujących zastosowań. Jakich? O tym w dalszej części artykułu. Koniecznie zostańcie z nami do końca, jeśli interesuje Was ten temat.

Kontenery morskie – jakie modyfikacje można w nich wprowadzić?

W podstawowej wersji kontenery morskie to stalowe, wielkie skrzynie bez okien i ogrzewania. Nie są one nazbyt estetyczne, a już na pewno nie zachęcają do, chociażby zamieszkania w nich. Tymczasem, firmy specjalizujące się w modernizacji kontenerów morskich, są w stanie odmienić wygląd takiego kontenera o 180 stopni. Po wprowadzeniu przez nie określonych zmian, kontener z zewnątrz prezentuje się ekstremalnie stylowo, a w środku jest bardzo komfortowy. Zmiany, jakie można wprowadzić w kontenerach morskich to przede wszystkim ich ocieplenie oraz wyposażenie ich w instalację grzewczą, która umożliwi korzystanie z nich nawet jesienią i zimą. Kluczowe jest także wykonanie instalacji elektrycznej i podłączenie wody oraz wstawienie okien. W tej formie kontener jest już obiektem, z którego można z powodzeniem korzystać i w którym bez obaw można zamieszkać.

W jaki sposób wykorzystać kontener morski?

Jak wspominaliśmy we wstępie, kontenery morskie służą już nie tylko do transportu. Można z nich korzystać na mnóstwo innych sposobów. Coraz bardziej popularne okazuje się być otwieranie w nich punktów usługowych, np. lokali gastronomicznych (burgerowni, kebabów, zapiekanek). Kontenery idealnie sprawdzają się jako lodziarnie czy kawiarnie take away, z których bierzemy kawę i idziemy z nią dalej na spacer. Wielu klientów firm oferujących kontenery kupuje je z myślą o otworzeniu w nich:

  • małego zakładu fryzjerskiego,
  • mobilnego biura,
  • zakładu krawieckiego,
  • studia manicure,
  • i innych.

Kiedy kupić, a kiedy wynająć kontener morski?

Zarówno jedna, jak i druga opcja ma swoje zalety. Planując otworzenie w kontenerze lokalu, który ma prężnie działać przez wiele długich lat, zdecydowanie lepszym pomysłem zdaje się być zakup – wielomiesięczne płacenie czynszu za kontener będzie w Waszym wypadku nieopłacalne. Oczywiście warto w tym miejscu podkreślić, że zakup kontenera jest zdecydowanie tańszy niż zakup lokalu usługowego – to nie ulega wątpliwości.

Kiedy zatem zdecydować się na wynajem? Polecamy to w momencie, gdy kontener jest Wam potrzebny jedynie na jakiś niedługi okres czasu – kilka dni czy miesięcy. W przeciwnym wypadku na Waszym miejscu zdecydowalibyśmy się na jego zakup. W dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalną opcją.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *