Zabezpieczenie antykorozyjne

Konstrukcje stalowe a zima – jakie niesie zagrożenia?

Jakie zagrożenia niesie zima na konstrukcje stalowe? Czy jest czego się obawiać? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule.

Konstrukcje stalowe i ich zastosowanie

Stal cechuje się dużą trwałością i wytrzymałością, dlatego konstrukcje stalowe mają szerokie możliwości zastosowania. Mogą one być stałe lub tymczasowe, dlatego przedsiębiorcy bardzo chętnie po nie sięgają. Co więcej, dają nieograniczone możliwości projektowe i nie wymagają takich nakładów finansowych, jak tradycyjne konstrukcje murowane, czy drewniane.

Za pomocą konstrukcji stalowych można tworzyć hale produkcyjne, hale magazynowe, chłodnie, sortownie, supermarkety, sklepy, czy nawet hurtownie. Nawet obiekty sportowe, myjnie, czy hangary lotniskowe, to najczęściej konstrukcje stalowe.

Konstrukcje stalowe a zima

Choć konstrukcje stalowe cechują się bardzo szerokim zastosowaniem i dobrymi właściwościami, to nie są one wolne od wad. Ich bezpieczeństwo może zostać zachwiane zarówno przez opady, jak i wiatr. Zbyt luźne stężenie wiatrowe danego obiektu może osłabić jego stabilność. Istotne zagrożenie stanowi również zbyt duża ilość śniegu na dachu, która może obciążyć dane budynek. Poza tym trzeba pamiętać, że konstrukcje stalowe ulegają korozji, więc bagatelizując to, można sprawić, że konstrukcje stalowe wcale nie będą tak dobrze służyły przez długie lata.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Co w takich przypadkach należy robić? Jak zabezpieczyć konstrukcje stalowe? Jak o nie dbać? Istnieje kilka sposobów na odpowiednie ich zabezpieczenie. Przede wszystkim należy na bieżąco sprawdzać stan techniczny danych konstrukcji. Co więcej, jeśli pojawiają się silne opady śniegu i jego duża ilość będzie zalegała na dachu konstrukcji, to należy się jej szybko pozbyć.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ potrzebne jest też zabezpieczenie antykorozyjne. Poprzez zastosowanie odpowiednich środków na konstrukcję stalową można zabezpieczyć ją przed rdzewieniem, a przy tym sprawić, że będzie dobrze służyła przez bardzo długi czas. Jeśli nie wiemy, jak poradzić sobie z odpowiednim zabezpieczeniem konstrukcji stalowych, to warto wiedzieć, że do swojej dyspozycji mamy firmy, które chętnie nas wesprą w tych zadaniach.

Bazując na swoim bogatym doświadczeniu, pomogą dobrać najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne i dopilnują, żeby zostały nałożone jeszcze przed atakiem zimy. Dzięki temu konstrukcje stalowe będą odpowiednio zabezpieczone, a to przełoży się na dłuższy czas ich użytkowania.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą SEGURO.