Koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu – niezbędny sprzęt podczas tlenoterapii i nie tylko!

Wsparcie organizmu w procesie absorpcji tlenu z powietrza jest niezbędne, jeśli jakiekolwiek zaburzenia układu oddechowego lub jego choroby znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zmagając się z taką sytuacją, niezwykle pomocne staje się urządzenie w postaci koncentratora tlenu. W jaki sposób pozwala odciążyć płuca i dla kogo jego użycie jest wskazane?

W jaki sposób działają koncentratory tlenu?

Koncentrator tlenu to bez wątpienia użyteczne urządzenie medyczne, którego zadaniem jest wspomaganie oddechu, a także poprawa jego jakości. W jaki sposób działa? Aparatura filtruje powietrze, pozbywając się azotu oraz innych gazów. Tym samym pacjent otrzymuje odpowiednio skoncentrowaną dawkę tlenu, trafiającą bezpośrednio do dróg oddechowych.

W tym celu wykorzystuje się również specjalną maskę tlenową. Alternatywą są także donosowe wąsy. Do innych akcesoriów usprawniających zastosowanie koncentratora należą też cewniki, dreny i filtry antybakteryjne.

Koncentratory tlenu idealne w domowym użytku

Urządzenie stosuje się przede wszystkim w przypadku zaawansowanej terapii tlenowej. Staje się nieocenionym wsparciem podczas leczenia niewydolności krążeniowej. Korzystają z niego również osoby zmagające się nowotworem płuc. Co więcej, jego użycie wskazane jest, gdy pacjent mierzy się z obturacyjną chorobą narządów oddychania.

Ogromnym udogodnieniem jest możliwość wykorzystania aparatury w warunkach domowych. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się kompaktowe urządzenia oferowane przez sprawdzone sklepy medyczne, takie jak Salmor. Koncentratory tlenu odznaczają się prostotą w obsłudze. Wystarczy jedynie podłączyć sprzęt do zasilania, ustawić przepływ tlenu oraz przyłączyć przewód tlenowy. Dzięki temu pacjent zyskuje stały i wygodny dostęp do źródła tlenu bez konieczności hospitalizacji.

Koncentratory tlenu wsparciem nie tylko dla chorych

Problemy wynikające z zaburzeń układu oddechowego to jedno. Koncentrator tlenu wspomaga cały organizm również w wielu innych sytuacjach. Dzięki temu, że jego zastosowanie przyczynia się do poprawy przemiany materii, jest niezwykle popularny wśród wielu sportowców oraz osób walczących z nadmiarem masy ciała.

Nie należy też zapominać, że stanowi doskonałe uzupełnienie dla zabiegów kosmetycznych, ponieważ terapia tlenowa ma korzystny wpływ na kondycję skóry. Koncentrator staje się również użyteczny w walce z zanieczyszczeniami powietrza m.in. w postaci rozprzestrzenionego smogu.