Na co kobieta najbardziej zwraca uwagę?

Sztuka uwodzenia i kwestia relacji damsko – męskich nie jest wcale taka prosta i oczywista, jakby się wydawać mogło. Kobiety są bardzo dobrymi obserwatorami i niektóre kwestie bardzo ważne dla kobiet nie są nawet brane pod uwagę przez mężczyzn. Przyjrzyjmy się zatem temu, na co tak naprawdę zwraca uwagę kobieta poznając mężczyznę.

Na pierwsze wrażenie oczywiście wpływ ma wygląd. To jak mężczyzna jest ubrany, czy jest zadbany, w jaki sposób się porusza – kobieta bardzo zwraca na to uwagę. Bardzo często niestety oceniamy najpierw po wyglądzie, dopiero później dostrzegamy inne kwestie – czyli kwestie charakteru. Tak więc dobrze ubrany i zadbany mężczyzna ma zdecydowanie większe szanse, niż mężczyzna który ani do ubioru ani do wyglądu zbytniej uwagi nie przywiązuje. Idąc więc na spotkanie czy na randkę mężczyzna powinien dołożyć wszelkich starań, by wyglądać naprawdę dobrze.

Jak już kobieta oceni wygląd, następnie zaczyna oceniać jego cechy charakteru i jego osobowość. Bycie dżentelmenem wcale nie wyszło z mody, a większość kobiet mówi, że właśnie bycie dżentelmenem najbardziej je pociąga. Podarowanie kwiatów, otwieranie drzwi przed kobietą – pomyśleć można byłoby, że to tak nieznaczące drobnostki – a jednak.

Pewność siebie również znajduje się na liście cech najbardziej pożądanych przez kobiety w relacjach damsko męskich. By kobieta mogła poczuć się kobietą i miała zapewnione poczucie bezpieczeństwa u boku mężczyzny, kandydat musi być pewny siebie. Pewność siebie przejawia się we wszystkich gestach i każdej rozmowie. Pewność siebie idzie w parze z odwagą i śmiałością. To mężczyzna powinien wykonać pierwszy krok, potrafić zagadać, przejąć inicjatywę. Kobiety zwyczajnie lubią, jak mężczyzna się nią zajmuje i opiekuję. Zyskanie pewności siebie tym, którzy od zawsze są nieśmiali może być dosyć ciężkim zadaniem. Aczkolwiek nic innego jak praca nad samym sobą może przynieść rezultaty.

Kobiety również zwracają uwagę na poczucie humoru u mężczyzny. Powaga jest oczywiście istotna, ale nie zawsze i nie w każdej sytuacji. Wyczucie taktu i poczucie humoru są więc bardzo ważne. Fajnie jest czasami śmiać się do rozpuku łez i zapomnieć o wszystkich innych, codziennych sprawach. Oczywiście z tym poczuciem humoru również nie można przesadzać w drugą stronę – jak wiemy, wszystko ma swoje granice.

Prawdomówność jest również jedną z tych cech charakteru, na które kobieta zwraca uwagę. Sami doskonale wiemy, jak szybko można się zorientować, że nasz rozmówca nie jest prawdomówny lub ma problem z byciem szczerym. Raz zdemaskowany nieprawdomówny mężczyzna jest na przegranej pozycji.

Kolejne kwestie, o których również musimy pamiętać to opanowanie, zaradność, punktualność – te cechy charakteru z pewnością również mają bardzo duże znaczenie i potrafią zostać zauważone przez kobietę już na pierwszym spotkaniu.

Kobiety jak wiemy – są bardzo dobrymi obserwatorami, chyba nawet lepszymi niż mężczyźni. Nic nie umknie ich uwadze, a kwestie które wydają się być nieważne dla mężczyzn – dla kobiet potrafią mieć ogromne znaczenie. Idąc więc na randkę i przygotowując się do spotkania z nowo poznaną kobietą postarajmy się być jak najbardziej naturalnym ale również świadomym tego, czego chce każda kobieta.

Brak Ci pewności siebie? Poznaj techniki uwodzenia i zyskaj nową osobowość.