Jonizacja – czym jest i czemu się przydaje?

Coraz częściej można się spotkać w różnych sklepach – nawet tych internetowych – z urządzeniami zwanymi jonizatorami, dzięki którym zachodzi proces jonizacji. Niektórzy może i byliby zainteresowani kupnem takiej maszyny, jednak nie bardzo wiedzą czemu ma ona służyć i jakie korzyści mogą z niej płynąć. Czym więc jest proces jonizacji i dlaczego jonizatory stają się tak popularne?

Jonizacja – co to takiego?

Jonizacja to proces powstawania jonu (jako kationu lub anionu) z obojętnego początkowo atomu, bądź obojętnej cząsteczki. Jest to zjawisko polegające na oderwaniu się elektronu od atomu. Być może dla niektórych osób brzmi to groźnie, a jednak jonizacja przebiega w naturze w sposób naturalny – a zatem nie jest niczym niezwykłym. Takim naturalnym jonizatorem jest na przykład wyładowanie elektryczne w czasie burzy – to właśnie dlatego powietrze po niej jest takie przyjemne i rześkie, o czym każdy przecież doskonale wie (choć nie zdawał sobie sprawy z czego to wynika). Rześkie, zdrowe powietrze jest również w pobliżu drzew – przede wszystkim w lesie. Drzewa również bowiem wytwarzają jony – te ujemne.

Środowisko, które sami dla siebie stworzyliśmy nie jest jednak w stanie zapewnić idealnej równowagi pomiędzy jonami ujemnymi a dodatnimi – a ta równowaga jest potrzebna, by człowiek mógł czuć się dobrze. Właśnie stąd się biorą bóle głowy i osłabienie – równowaga jest zaburzona na przykład przez urządzenia elektryczne, które wszyscy mamy w domu, jak komputer czy telewizor. Wpływ na to ma również wiele innych czynników – ale w efekcie mikroklimat powietrza i wody jest nie taki, jak być powinien. A to szkodliwie wpływa na mieszkających na Ziemi ludzi.

Po co nam jonizator?

Do czego zatem przydaje się w domu jonizator? Do wytwarzania jonów, które pozytywnie oddziałują na człowieka, poprawiając jego samopoczucie – zapewniając równowagę, jaka obecna jest w naturze. Jonizować można przy tym albo powietrze, albo wodę – w zależności od tego, co wolimy. Oczywiście, możemy również zakupić oba urządzenia. W ten sposób pozbywamy się senności, apatii, staniemy się żywsi, energiczni, zwiększa się nasza zdolność do uczenia oraz zmniejsza poziom lęku.

Jonizator wody Slaur-Polska (firmy zajmującej się sprzedażą dystrybutorów wody Slaur-Polska, pomp, zmiękczaczy i filtrów) to urządzenie naprawdę wysokiej jakości, które zapewnia nam jeszcze jedno – czystą wodę o niezwykle pozytywnych właściwościach dla ludzkiego organizmu.