szyld reklamowy

Z jakich materiałów można wykonać szyldy reklamowe?

Szyld reklamowy jest bardzo ważnym elementem sklepu, firmy lub lokalu usługowego. Znajdują się na nim podstawowe informacje, takie jak: nazwa przedsiębiorstwa, rodzaj branży oraz dane teleadresowe. Wychodząc z domu lub jadąc samochodem, cały czas napotykamy na swojej drodze mnóstwo szyldów, ale rzadko który na dłużej zapada w pamięć. Sztuką jest wyróżnić się spośród tysięcy innych reklam. Czym zatem inspirować się podczas tworzenia szyldu reklamowego? Kolorami? Kształtem? A może materiałem, z którego go wykonamy?

Inspiruj się konkurencją

Przed zaprojektowaniem szyldu reklamowego dla naszej firmy warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie pomysłów innych wykonawców np. na portalach i stronach internetowych przedsiębiorstw i agencji reklamowych, przechodząc przez miasto oraz zaglądając do galerii handlowych. Konkurencyjne szyldy reklamowe mogą stać się źródłem inspiracji. Podczas takiego „researchu” można sprawdzić, jakie rozwiązania przyciągają uwagę odbiorców, w jaki sposób są one eksponowane oraz jakie materiały zostały użyte do ich wykonania.

Należy jednak pamiętać, aby nie kopiować gotowych zastosowań, ale jedynie się nimi inspirować w trakcie tworzenia nowego szyldu reklamowego. Powinien on być dostosowany do otoczenia, w którym zostanie umieszczony – stylu i koloru elewacji, a także innych reklam w pobliżu. Ile to razy do sieci przenikały zdjęcia szyldów reklamowych, których zestawienie zupełnie do siebie nie pasowało i przynosiło więcej szkody niż korzyści przedsiębiorstwom.

Bądź wyrazisty

Jak już zostało wspomniane na wstępie artykułu, firmy mogą konkurować sposobem ekspozycji, kształtem, a także materiałem użytym do stworzenia szyldu reklamowego. Bardzo często można dostrzec wielki napis z nazwą firmy na kawałku blachy uzupełniony kolorową grafiką. Fakt, wszystko na nim wyraźnie widać, ale brak jakiejkolwiek inwencji twórczej powoduje, że potencjalni klienci przejdą obok niego beznamiętnie. Nie trzeba jednak wykonywać wyszukanych form, czasem wystarczy prosty przekaz, ciekawy kształt oraz materiał odporny na czynniki atmosferyczne.

Klienci często korzystają również z naszej usługi wykonawstwa szyldów reklamowych z liter trójwymiarowych – zauważa właściciel Pracowni Reklamowej LogArt, która oferuje kompleksowe usługi reklamowe, w tym projektowanie i wykonanie tablic, tabliczek i szyldów reklamowych. Jeżeli chodzi o materiały, oferujemy kilka najpopularniejszych, które znakomicie sprawdzają się przy tworzeniu szyldów.

Pleksi czy drewno?

Typowym materiałem nadającym się na wykonanie szyldu reklamowego jest np. pleksi – bezbarwna dobrze imituje szkło, a kolorowa cieszy oko intensywnymi barwami. Płyty MDF oraz sklejka idealnie wpasowują się w koncepcję projektów związanych z ekologią. Popularne są także materiały kompozytowe, takie jak: plabond, tubond i dibond, który jest eleganckim materiałem z fakturą podobną do metalu, ale znacznie od niego lżejszym i tańszym.

Szczególnym materiałem jest drewno, na którym można malować i grawerować różnego rodzaju napisy. Drewniane szyldy można często spotkać w karczmach lub zajazdach. Przedsiębiorcy z większym budżetem mogą natomiast pozwolić sobie na reklamę wykonaną na tablicach ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Ciekawym pomysłem jest także połączenie kilku materiałów. Ważne jest jednak, aby zaprezentować swoją koncepcję odpowiedniej agencji reklamowej lub grafikowi, który będzie potrafił wcielić ją w życie.