Jaka szafa w sypialni?

Większość ludzi zgadza się, że szafa jest tak ważna dla domu, jak sofa czy łóżko. A jednak według najnowszych badań 61 procent ludzi nie ma jej w sypialni. Ponad dwie trzecie badanych osób (zwłaszcza nowi nabywcy mieszkań) uciekają się do tymczasowego rozwiązania, ponieważ nie posiadają szafy.

Przestrzeń

Stając przed decyzją o zakupie szafy trzeba wiedzieć ile miejsca na nią trzeba przeznaczyć oraz ile rzeczy ma ona pomieścić, ponieważ jest to integralna część procesu zakupu szafy. Nie ma nic bardziej irytującego niż znalezienie szafy i odkrycie, że nie pasuje do danego pomieszczenia.

Sypialnie nowoczesne często wyposażane są w profesjonalne eleganckie szafy na wygodnych prowadnicach, które można łatwo wyregulować, dzięki czemu pozwala to na swobodne jej otwieranie i zamykanie. Ale zanim przystąpi się do poszukiwania odpowiedniej szafy należy dokładnie zmierzyć wolną przestrzeń, w której ma ona stanąć

Trzeba upewnić się, że pomiar podłogi wykonany jest do sufitu, od ściany do ściany, oraz odległość między miejscem szafy a innymi meblami w pokoju. Nie wolno dopuścić do luzu w drzwiach. Niektórzy decydują się na wykonanie szafy na zamówienie wtedy można mieć pewność że będzie ona pasować idealnie do danej przestrzeni, co pozwali także na uzgodnienie szerokości, wysokości i wykończenia w zależności od potrzeb i upodobań. Jeśli potrzebne jest trochę miejsca na ubrania i buty, to przestronna szafa na zamówienie spełni pokładane w niej oczekiwania. Ta szafa wyposażona jest w drzwi przesuwne ze szkła lustrzanego, miękki mechanizm, aby drzwi zamykały się bezszelestnie.

Rodzaje szaf do sypialni

Tanie szafy to najczęściej szafy dwudrzwiowe, które są chętnie instalowane w sypialniach. Zwykle mają dość proste i podstawowe wzornictwo, składające się z wiszącej szyny, półki powyżej, szuflady na dole na buty i trochę innych drobnych elementów. Szafy trzy i czterodrzwiowe mają często te same cechy, co szafa dwudrzwiowa, ale z dodatkową półką po bokach i przestrzenią na dwie szyny wiszące. Są to zazwyczaj szafy wybierane przez pary lub osoby z dużą ilością ubrań.

Szafy przesuwne są inteligentnym wyborem dla osób, które nie mają dużo wolnego miejsca na otwierane na zewnątrz drzwi. Wnętrze szafy przesuwnej zależy od rozmiaru i wystroju wnętrza, ale prawdopodobnie mają dużą wiszącą szynę, często podzieloną na więcej niż jedną sekcję, półkę i szuflady na dole.

Osoby gustujące w stylu industrialnym, mogą postawić na szafę wyglądem przypominającą przemysłową wiszącą szynę. Takie rozwiązanie jest dobrą opcją dla minimalistycznych wymagań i małej przestrzeni. Panele dębowe mogą być przymocowane do ramki na dole, aby zapewnić miejsce na buty lub inne elementy. Nadaje się do użycia zarówno w sypialni, jak i w przedpokoju.

Amatorzy solidnych szaf z drewna sosnowego, którzy nie muszą przechowywać w niej wiele rzeczy, mogą zdecydować się nawet na jednodrzwiową stylową szafę, która także po wielu latach nie straci na swoim wyjątkowym uroku i aromacie. Może być ona prosta jednolita a będzie wyglądała niesamowicie w każdej sypialni. Znajduje się w niej szyna na wieszaki, przestrzeń do przechowywania i szuflada poniżej.

Całkowita przezroczysta szafa sprawi, że będzie ona stanowiła wspaniały dodatek we współczesnym, otwartym planie domu. Ta szafa ma mnóstwo miejsca wiszącego i półkowego – idealna na nowoczesny design sypialni

A może sypialnia w stylu francuskim z luksusową, ręcznie robioną, klasyczną francuską szafą wyposażoną w wiszącą szynę i jedną półkę i ozdobiona wyrafinowanymi złoconymi liśćmi.

Budżet

Chociaż szafa jest prawdopodobnie drugim najważniejszym meblem, jaki jest na wyposażeniu każdej sypialni kupowanie nie musi oznaczać opróżnienia konta bankowego. Tanie meble do sypialni nie oznaczają niskiej, jakości, przeciwnie można zakupić w pełni profesjonalną szafę, która posłuży przez wiele lat.

Po tym, jak zostało już ustalone miejsce i rodzaj szafy do sypialni nadchodzi czas, aby usiąść i pomyśleć o budżecie. Należy szukać szafy, która jest trwała, stylowa i ma wystarczająco dużo miejsca, aby zaspokoić wszystkie potrzeby. Podczas zakupów warto rozważyć, czy szafa ma być wstępnie zmontowana, czy nie. Zamawiając zmontowaną szafę może zaoszczędzić czas (i uniknąć niepotrzebnych problemów podczas jej składania w domu), złożone w sklepie przed zakupem szafy wydają się być wyższe niż ich odpowiedniki do samodzielnego montażu. Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby zacząć szukać wymarzonej szafy.