PUR

Izolacja poddasza pianą PUR – Co musisz wiedzieć? Wywiad

Poznaj najważniejsze informacje na temat izolacji poddaszy pianą PUR. Wywiad z właścicielami firmy Matuszyk & Radajak.

Mostki termiczne, termoizolacja, paroprzepuszalność – to pojęcia, na które natrafimy przystępując do wyboru ocieplenia poddasza.

Co oznaczają powyższe pojęcia, dlaczego warto się im przyjrzeć oraz jakie są największe korzyści zastosowania pianki PUR przybliżą nam właściciele firmy Matuszyk&Radajak, którzy zajmują się izolacjami natryskowymi z wykorzystaniem piany poliuretanowej.

Dlaczego piana PUR? Czy współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) jest najważniejszym kryterium?

PUR

Wspomniany parametr lambda w przypadku najpopularniejszych rozwiązań tj. styropianu, wełny mineralnej oraz pianki PUR jest dość zbliżony i uzależniony od jakości wybranego izolatora – przy czym rzeczywiście najniższy jest dla stosowanej przez nas pianki wynosząc λ=0,022-0,031.

Skuteczność izolacji wykonanej pianą wynika w dużej mierze ze sposobu jej aplikacji – przykleja się do każdej powierzchni tworząc jednorodną powłokę.

Czy to dzięki temu nie pojawiają się tzw. mostki termiczne?

Dokładnie. Ponadto pianka PUR idealnie wypełnia każdą szczelinę, dlatego zwłaszcza podczas ocieplania poddaszy pozwala wyeliminować związane z nimi straty ciepła oraz wystąpienie pleśni.

Zatem oszczędność wynikająca z zatrzymania ciepła w domu jest bezdyskusyjna, jakie jeszcze zalety niesie ze sobą zastosowanie tego rozwiązania?

ocieplenie

To oczywiście zdrowie i ekologia. Piana poliuretanowa nie ingeruje w jakość powietrza Twojego domu. Nie pyli i nie emituje groźnych formaldehydów, jest bezwonna, uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii.

Do jej produkcji wykorzystywane są zużyte butelki plastikowe oraz oleje kukurydziany i sojowy.

Brzmi świetnie, a co z trwałością? Czy to rozwiązanie na 5 czy 25 lat?

Dajemy 25-letnią gwarancję na niezmienność parametrów piany, czyli:

– szczelność,

– trwałość,

– idealne wygłuszenie,

– optymalną przenikalność cieplną.

Działacie na rynku od kilku lat. Czy proponowane przez Was rozwiązania zyskują na popularności?

Z roku na rok spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem odnośnie naszej oferty co przekłada się proporcjonalnie na wzrost wykonywanych przez naszą firmę natrysków.

Myślę, że dotyczy to całej branży realizującej izolację pianą PUR w Polsce.

Wspomnieliście o rosnącej liczbie klientów. To chyba najlepsza rekomendacja i dowód wysokiej jakości świadczonych usług. Na co najczęściej klienci zwracają uwagę?

Nasi klienci są mocno nastawieni na jakość wykonanej izolacji i jej trwałość.

Każdy klient pyta o cenę (to oczywiste), jednak coraz częściej pytanie to nie pada jako pierwsze. Wśród najczęściej zadawanych pytań pojawiają się te dotyczące współczynnika przewodzenia ciepła, bezpieczeństwa ekologicznego oraz palności pianki.

Zaznaczę, że stosowana przez Nas piana jest nierozprzestrzeniającą płomienia tzw. samogasnącą. Palność pianki jest jednym z mitów, który skutecznie obaliliśmy udostępniając specjalny filmik pokazowy na naszej stronie internetowej.

Dziękuję za rozmowę!