Innowacje na targach interpack

Tegoroczne targi interpack odbywające się w niemieckim Düsseldorfie przyniosły całkiem sporo innowacyjnych rozwiązań, z których skorzysta z pewnością przemysł spożywczy oraz niespożywczy.

Zaawansowane technologie oferowane przez firmę BillerudKorsnäs zapewniają wysoką wartość dla wielu gałęzi współczesnego rynku. Maszyny pakujące były jednym z wielu tematów poruszanych na wspomnianych targach. Strategia firmy BillerudKorsnäs pozwoliła na wręcz historyczne inwestycje w tego typu maszyny, jeżeli chodzi o ilość pieniędzy włożonych w inwestycje.

Nie jest łatwo w dzisiejszych czasach trafić w gusta konsumenta, którzy coraz częściej podejmują bardzo przemyślane decyzje na temat zakupu różnego rodzaju produktów. Folie i opakowania produktów spożywczych są pierwszą linią kontaktu produktu z klientem, co w dużej mierze przesądza o kupnie. Wobec tego, bardzo ważne jest ciągłe wyznaczanie wysokich standardów w celu zrównoważonego rozwoju nie tylko samych produktów, ale również całego ich zaplecza.

Aktualne trendy w branży pokazują, że plastikowe torby i opakowania powoli odchodzą z użycia. Widać to doskonale chociażby na przykładzie toreb dla konsumentów, którzy coraz częściej sięgają po te opakowania, które nie są wykonane z tworzyw sztucznych. W takich opakowaniach liczy się nie tylko ich wysoka biodegradowalność, ale również wytrzymałość i sztywność. Dodatkowym atutem okazuje się możliwość nadrukowania różnego rodzaju grafiki, która ma być pomocą w celu reklamowym.

Wśród informacji firmy znalazł się również materiał papierniczy, który posiada bardzo unikalne właściwości formowania. Taki materiał zawsze przyciąga uwagę konsumentów, dlatego też jest z powodzeniem stosowany w różnego rodzaju podstawkach, kubkach oraz wielu innych. Można tutaj przytoczyć stosunkowo daleko idącą tezę, jakoby opakowanie w dużym stopniu decydowało o atrakcyjności produktu. Patrząc na zmiany produktów w branży spożywczej, można zgodzić się z tą tezą.

Mechanizmy mające na celu przyciągnięcie uwagi konsumenta do danego produktu są coraz bardziej kreatywne. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż coraz większa konkurencja na rynku wymaga podjęcia bardziej zdecydowanych i przede wszystkim innowacyjnych kroków – a właśnie innowacje są każdego roku głównym tematem targów interpack.