agatameble.pl

Im więcej tym lepiej – poduszki, dzięki którym odmienisz wygląd swojej sypialni

Sercem każdej estetycznej i przytulnej sypialni jest łóżko, na którym leży przynajmniej kilka miękkich i wygodnych poduszek. Są one bowiem nieodłącznym elementem dekoracji łóżka – elementem, który oprócz efektów wizualnych zapewnia również niesamowity komfort. Choć łóżko pełne poduszek wydaje się być obrazkiem z katalogu wnętrzarskiego, świetnie sprawdza się także w realnej przestrzeni domowej.

Jak ułożyć kompozycję… i nie zwariować?

Prawidłowe ułożenie poduszek pozwoli uzyskać niewiarygodne efekty wizualne w niemal każdej sypialni. Jedna z głównych zasad mówi, że większe poduszki powinny znajdować się z tyłu, natomiast im mniejsze, tym bardziej z przodu. Kompozycja nie powinna być ani monotonna ani chaotyczna, dlatego warto wybrać sobie schemat, według którego poduszki będą układane. Jednym z najczęściej spotykanych, zwłaszcza w hotelach, jest ułożenie poduszek jedna za drugą od najmniejszej do największej (zazwyczaj po trzy sztuki na stronę).

Zabawa kolorami, wzorami i strukturami

Kompozycja powinna być spójna, ale nie nudna, dlatego warto łączyć różne wzory i kolory. Istotnym jest jednak zachowanie umiaru i dobieranie poduszek z wyczuciem, ponieważ gdy się przesadzi – zamiast harmonijnego i estetycznego efektu wizualnego osiągnie się wizualny bałagan.

Pierwszym krokiem do stworzenia aranżacji z poduszek jest wybranie kolorów, wokół których skomponuje się poduszki lub poszewki. Warto zagrać również fakturami – materiały gładkie doskonale pasują do tych wyglądających jak futerko ( dostaniesz je m.in. w agatameble.pl). Co ważne, poduszki powinny współgrać również z pozostałymi elementami w sypialni. Tekstylia o utrzymane w podobnej stylistyce utworzą świetnie prezentującą się kompozycję.

Taniej też można

Czasem zdarza się, że aranżacja sypialni staje się nudna lub niemodna. Zmiany można wprowadzić poprzez zakup samych poszewek. W ten sposób oszczędzamy na zakupie całych poduszek, a wnętrze odzyskuje świeżość. Jest to praktyczne rozwiązanie, które ułatwia także utrzymanie tkanin w czystości. W czyszczeniu całych poduszek może pojawić się konieczność skorzystania z usług pralni, a poszewki wystarczy zdjąć i wrzucić do pralki.