Garaż standardowy

Garaż standardowy, akrylowy czy premium? Dowiedz się!

Jeśli chcesz postawić garaż, musisz zacząć od uzyskania pozwolenia na jego postawienie. Odpowiednie dokumenty znajdziesz we właściwym dla rejonu planowanego postawienia urzędzie, jednak o tym, jaki będzie to garaż, musisz zadecydować samodzielnie. A garaże różnią się od siebie – wyjaśnimy, czym różnią się standardowe, Premium oraz akrylowe.

Garaż standardowy – co to właściwie jest?

Garaż standardowy jest garażem wykonanym z blachy, który można postawić praktycznie na każdym płaskim terenie. Warunkiem niezbędnym do tego jest umieszczenie na nim odpowiednich rozmiarów płyt betonowych lub zrobienie wylewki. Garaż tego typu jest tani i lekki, jednak wymaga docieplenia na chłodne miesiące. Może mieć bramę otwieraną zarówno uchylnie, jak i pionowo, być jedno- lub dwuspadowy, a także różnić grubością blachy użytej do konstrukcji.

Garaż Premium

Garaż Premium to model standardowy z wieloma solidnymi ulepszeniami oraz większym naciskiem na estetykę. Jego konstrukcja jest w całości wykonana z profili zamkniętych, co ułatwia ocieplenie od wewnątrz, a ściany wykonane z blachy drewnopodobnej, dzięki czemu garaż wygląda niczym konstrukcja drewniana. Premium można docieplać z zewnątrz przy pomocy styropianu.

Garaż akrylowy

Garaże akrylowe są wykonane z kątowników i ceowników zimnogiętych, a do szkieletu przynitowana jest blacha akrylowa panelowa. Cechuje ją większa wytrzymałość niż standardowej blachy ocynkowanej, wygląda także bardziej estetycznie. Garaże akrylowe są najczęściej sprzedawane już pomalowane – a o wyborze koloru decyduje sam nabywca.

W jaki garaż najlepiej zainwestować?

Wszystkie garaże pełnią taką samą funkcję, rodzi się więc pytanie, na który wydać swoje ciężko zarobione pieniądze? Garaże standardowy i akrylowy to dobre rozwiązanie, jeśli planujesz jego postawienie na swojej posesji. Dlaczego? Otóż blacha ocynkowana i akrylowa są łatwe do sforsowania przez ewentualnego złodzieja, którego na zamkniętym terenie nie musisz się obawiać. Jeśli natomiast garaż będzie znajdować się na terenie ogólnodostępnym, np. osiedle, wówczas warto polecić Premium, który zapewnia znacznie lepszą ochronę przed wszelkimi intruzami.

Jeśli chodzi o ceny, najtańsze są modele najprostsze, czyli garaże standardowe – już od 1000 złotych wzwyż. Garaże Premium oraz akrylowe są od nich droższe zazwyczaj o kilkaset złotych, a to ze względu na lepsze materiały wykonania. U dobrego producenta, takiego jak np. CGT,można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju garaży w bardzo przystępnych cenach – sprawdź!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *