Garaż blaszany

Garaż jest zadaszonym, obudowanym miejscem postojowym, którego głównym zadaniem jest ochrona pojazdów mechanicznych, najczęściej samochodów lub innych rzeczy i narzędzi, przed kradzieżą i szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Samochód garażowany będzie w znacznie lepszym stanie niż ten, który będzie trzymany na parkingu na świeżym powietrzu, narażony na deszcz, śnieg, wiatr czy palące słońce i znaczne różnice temperatur.

Garaż blaszany

Jednym z typów garaży przydomowych i wolnostojących, może być garaż blaszany. Jego zaletą jest niska cena, duża dostępność rozmiarów, wzorów i kolorów oraz możliwość łatwego montażu i demontażu, jeśli zajdzie taka konieczność. Garaż blaszany można wybudować na miejscu jego przeznaczenia lub też zamówić gotowy, który zostanie dostarczony pod adres wskazany przez klienta, a następnie zamocowany na wskazanym do tego miejscu.

Zabezpieczenie blachy przed korozją

Garaż blaszany może być zbudowany z blachy trapezowej o różnej grubości, zabezpieczonej przed korozją na szereg różnych sposobów. Może to być blacha o grubości od 0,5 do 0,7 mm, która została:

  • ocynkowana ogniowo,
  • powleczona poliestrem,
  • pomalowana proszkowo,
  • pokryta farbą akrylową,
  • zabezpieczona farbą podkładową, przeznaczoną do malowania farbą antykorozyjną.

Garaże akrylowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Taki garaż akrylowy jak w CGT Konstrukcje Stalowe można z powodzeniem dopasować do wymiarów działki i wymagań estetycznych klienta.

Konstrukcja garażu blaszanego

Rama garażu blaszanego ma postać słupów wykonanych z kątowników, skręcanych na śruby samowiercące, natomiast blacha mocowana jest do konstrukcji nośnej, z wykorzystaniem nitów aluminiowo-stalowych. Z kolei, konstrukcja dachu jest  wykonana z kształtowników połączonych wkrętami, do których również mocowana jest blacha trapezowa. Zarówno sama blacha, jak i kształtowniki jej konstrukcji, muszą być zabezpieczone farbą antykorozyjną. W przeciwnym wypadku szybko zaczną pojawiać się na ich powierzchni ogniska rdzy.

Garaż blaszany po zmontowaniu lub dostarczeniu w gotowej formie, musi zostać przymocowany solidnie do podłoża, co określane jest jako zakotwiczenie konstrukcji. Do wylewki betonowej lub fundamentu przytwierdza się garaż blaszany z wykorzystaniem kołków rozporowych o długości co najmniej 14-16 mm. Jeśli konstrukcja garażu jest dosyć ciężka, najlepiej przymocować ją do podłoża z zastosowaniem kątowników.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *