Fotowoltaika

Fotowoltaika i pompa ciepła, czyli zgrany duet

W jaki sposób wykorzystać energię z własnej elektrowni słonecznej? Właściciele domów nieruchomości bardzo często stają przed tym dylematem. Idealnym rozwiązaniem będzie powiązanie fotowoltaiki z pompą ciepła.

Pełna oferta dostępna na: https://santier.pl/

Komfort użytkowania i redukcja kosztów

 

Łączenie ze sobą kilku odnawialnych źródeł energii staje się obecnie bardzo popularne. Dzięki nim przyczyniamy się nie tylko do ochrony środowiska, ale także dbamy o nasz portfel, ograniczając koszty eksploatacyjne. Obecnie wszystkie nadwyżki energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne mogą być magazynowane w sieci dystrybucyjnej lub w magazynach energii. Energię elektryczną można bez problemów na cieplną za pomocą pompy ciepła. Jej zainstalowanie pozwoli na racjonalne wykorzystanie maksimum wyprodukowanej energii elektrycznej.

 

Czym jest pompa ciepła

 

Nowoczesne urządzenie grzewczy, które pozwala osiągnąć odpowiednie warunki termiczne, nazywamy pompą ciepła. Dokładnie mówiąc, niskotemperaturowa energia zakumulowana w powietrzu lub gruncie wykorzystywana jest do zasilania instalacji centralnego ogrzewania. W dzisiejszych czasach takie urządzenia bardzo często są wszechstronne. Latem odbierają ciepło z pomieszczeń, a zimą je ogrzewają. Pompy ciepła wykorzystują ponad 70% energii pochodzącej ze środowiska, pozostałą część zapewnia energia elektryczna, czyli ta wyprodukowana przez panele słoneczne. Zamontowanie instalacji o odpowiedniej mocy pozwala na całkowicie ekologiczną pracę pomp, regulujących temperaturę przez cały rok. Wykorzystując takie połączenie, można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu i prądzie.

Sprawdź ofertę pomp ciepła na – https://santier.pl/pompa-ciepla

Ulga termomodernizacyjna i podatkowa

 

Wszystkie poniesione koszty związane z montażem pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej można obniżyć przez skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej lub programów umożliwiających uzyskanie dotacji. Właściciele nieruchomości, którzy ukończyli inwestycję, mogą odliczyć koszty termomodernizacji od podatku dochodowego. Rząd w naszym pięknym kraju nad Wisłą musi promować odnawialne źródła energii. Nic więc dziwnego, że obecnie znacznie zyskują one na znaczeniu.