Fototapety do pokoju

Fototapeta – prosty pomysł na wyjątkowy pokój

Dzięki fototapecie w bardzo szybki i prosty sposób można zmienić zwykły pokój w oryginalne i piękne pomieszczenie.

Fototapeta w przeszłości i współcześnie

Większość z nas kojarzy fototapety z czasami PRL-u i latami 90-tymi. Ich historia jest jednak znacznie starsza. W 1785 roku wynaleziono maszynę pozwalającą na drukowanie wzorów na materiale, co sprawiło, że tapety stały się modne.

Moda na fototapety zanikła po latach 90- tych XX wieku, jednak na krótko. W XXI w. wróciły do łask. Dzięki położeniu fototapety do pokoju, pomieszczenie wyróżnia się i sprawia, że nabiera charakteru.

Zalety fototapet

Fototapety do pokoju są doskonałym sposobem na to, żeby w prosty sposób odmienić wnętrze. Oferowane przez nas tapety są flizelinowe, wykonane z ekologicznych materiałów, bezpiecznych dla środowiska, z użyciem nowoczesnych technik druku wielkoformatowego. Są antyalergiczne i nieszkodliwe dla dzieci. Posiadają wysoką jakość wydruku i żywe, pełne głębi kolory odporne na promienie słoneczne. Dzięki najnowszej technologii wykazują odporność na wodę dzięki są trwałe i mogą zdobić pokój przez wiele lat. Można je bardzo łatwo umieścić na ścianie.

Dzięki fototapetom ściana zostaje ozdobiona unikatowym wydrukiem, który zwróci uwagę każdego, kto wejdzie do pokoju. Ponadto nie można pominąć jeszcze jednego aspektu fototapety do pokoju. Jest to aspekt psychologiczny. Kiedy zmęczeni wracamy do domu, samo spoglądanie na wybrany wzór działa kojąco

Wzory fototapet

Fototapety do pokoju mają różne wzory. Niektóre są realnymi pejzażami: przedstawiają leśne drogi, wodospady, plaże, morza i widoki miast; inne to wizerunki natury: drzew, kwiatów lub zwierząt; jeszcze inne to obrazy ozdobione baśniowymi i fantastycznymi elementami. Nie brakuje także abstrakcji oraz połączeń realistycznych widoków z fantastycznymi dodatkami.

Wybór jest tak duży, że każdy wybierze odpowiedni dla siebie, swojego stylu i wystroju pomieszczenia. Jedno gwarantujemy: fototapeta do pokoju odmieni ścianę i sprawi, że mieszkanie będzie wyjątkowe.