fotel gamingowy

Fotele dla graczy, czyli wygoda przy komputerze

Do foteli gamingowych z roku na rok przekonuje się coraz większa liczba graczy. Niegdyś fotele dla graczy były traktowane tylko jako zbędny gadżet, który może stać się jedynie elementem aranżacji pokoju miłośnika gier komputerowych lub gier na konsoli. Dziś jednak jest to już rodzaj akcesoriów gamingowych, które są traktowane jako element, który może mieć pozytywny wpływ na jakość rozrywki oraz na zdrowie graczy. W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety korzystania z foteli gamingowych w trakcie gry na komputerze oraz na co zwracać uwagę dokonując zakupu.

Dobrej jakości fotele dla graczy wpływają na zdrowie kręgosłupa

Jeszcze kilka lat temu, czyli przed pojawieniem się w sklepach z akcesoriami gamingowymi tak dużego wyboru foteli gamingowych, gracze komputerowi myśląc o swoim zdrowiu skupiali się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego monitora, który nie będzie miał negatywnego wpływu na zdrowie ich oczu. Dziś jednak coraz częściej zaczynają także dostrzegać inne zagrożenia, a wśród nich przede wszystkim możliwość nadwyrężania swojego kręgosłupa. Spędzając dziennie nawet po kilka godzin przed komputerem, konieczne jest zapewnienie sobie wygodnego fotela, który nieco odciąży kręgosłup. Taką funkcję pełnią fotele przeznaczone do pracy przy komputerze, ale znacznie większą wygodę i jeszcze lepsze podparcie dla pleców zapewniają jednak fotele dla graczy. Dzięki nim unika się sytuacji, że po wielogodzinnej rozgrywce i wstaniu od komputera bolą plecy.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego z akcesoriami gamingowymi Minido:”Fotele dla graczy posiadają w sobie wszystkie cechy foteli ergonomicznych. Dzięki temu zapewniają prace, ale także grę, w bardzo wygodnych warunkach i minimalizują możliwe skutki uboczne związane z długim przebywaniem w tej samej pozycji. Dobrej jakości fotel gamingowy ma możliwość regulacji i dostosowania jego oparcia i podłokietników bezpośrednio do swoich potrzeb, dzięki czemu możemy go ustawić tak, żeby jak najbardziej zwiększyć swoją wygodę podczas gry”.

Możliwość dołączenia do fotela innych akcesoriów gamingowych

Oczywiście zapewnienie wygody oparcia na nic by się zdało, gdybyśmy nie mieli możliwości wygodnego ustawienia wszystkich wykorzystywanych w trakcie gry akcesoriów gamingowych. Dobry fotel gamingowy musi być w pełni funkcjonalny, tzn. musi być kompatybilny także z akcesoriami, z których korzystamy do kierowania postaciami czy pojazdami w grach. W takim fotelu mamy podpórki pod wykorzystywane przez nas joysticki, wolanty, kierownicę do gier, klawiaturę czy myszkę. Podczas wyboru odpowiedniego fotelu koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę. Każdy gracz wie, z jakich akcesoriów najczęściej korzysta w trakcie rozgrywki, więc nie powinno to dla niego stanowić żadnego większego problemu.

Wybierz fotel gamingowy, który będzie wykonany z odpowiednich materiałów

Podczas wyboru fotela gamingowego trzeba także sprawdzić, z jakich materiałów jest on wykonany. Muszą one być bardzo trwałe, tak aby fotel nam się szybko nie zniszczył, a przy okazji muszą zapewniać graczowi dobrą wentylację, tak żeby się na nich za bardzo nie pocili w trakcie długiej, wielogodzinnej rozgrywki. Trzeba więc zwrócić uwagę zarówno na materiały, z których wykonana jest cała konstrukcja fotela, jak i na materiały, z których jest zrobione siedzisko. Najlepsze fotele dla graczy mają konstrukcję zrobioną ze stali nierdzewnej, która zapewnia im największą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli z kolei decydujemy się na zakup fotela dla graczy na kółkach, wtedy warto jest wybrać taki, którego podstawa jest wykonana z aluminium, które sprawia, że będzie on znacznie lżejszy, dzięki czemu będzie się nim łatwiej poruszać. Siedziska z kolei powinny być wykonane z łatwych do utrzymania w czystości tworzyw sztucznych. W niektórych fotelach siedziska są wykończone takim samym materiałem jak fotele w samochodach wyścigowych, czyli najczęściej alkantarą.