Formy inwestowania w nieruchomości

W sytuacji gdy mamy stosunkowo zorganizowany i dopięty budżet domowy, a ponadto udaje nam się odłożyć dodatkowe oszczędności, warto pomyśleć nad odpowiednią formą inwestycji. Wiadomym jest, że środki pieniężne, bezczynnie spoczywające na rachunku bankowym tracą na swojej wartości, biorąc pod uwagę rosnącą inflację. Obecnie przy niskich stopach procentowych, a i inflacji na poziomie 1-2% nie jest to znacząca strata. Jednakże powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że w tym samym czasie, mamy możliwość zainwestować nasze pieniądze, które nie będą tracić na wartości, a będą na siebie pracować i się mnożyć.

Form jak i sposobów inwestycji jest wiele, począwszy od standardowych i najprostszych jak lokaty bankowe, poprzez papiery wartościowe, skończywszy na bardziej wysublimowanych i egzotycznych, takich jak inwestycja w dzieła sztuki, alkohole i tym podobne. W tym artykule jednakże chciałbym zapoznać Was z inwestowaniem w nieruchomości.

 

Inwestycje w nieruchomości, może się wydawać, nie są formą przeznaczoną dla każdego. Nic bardziej mylnego. Gdy chcemy zainwestować w nieruchomości, nie musimy od razu kupować kamienicy czy mieszkania pod wynajem, możemy wejść z dużo mniejszym kapitałem. Poprzez analizę statystyk, można dojść do wniosku, że najlepszą formą inwestycji w nieruchomości jest zakup gruntu. Kupujemy działkę, którą następnie możemy podzielić na mniejsze, i odsprzedawać klientom. Warto skorzystać tutaj z usług firm, które doradzą nam jak najlepiej sfinalizować całą transakcję. Jedną z takich firm jest wealth.pl.

 

Inną formą inwestycji, jest zakup mieszkania pod wynajem. Zakup za gotówkę lub na kredyt. Istotne jest oczywiście, aby rata naszego kredytu, była niższa aniżeli kwota jaką pobieramy za wynajem, tak by czerpać zysk z tej inwestycji. Jeżeli nie dysponujemy zdolnością kredytową, bądź gotówką na zakup własnościowej nieruchomości, możemy skorzystać z różnych programów crowfundingowych, gdzie koszt zakupu dzielony jest na kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu udziałowców a firma zarządzająca inwestycją, pobiera procent od zysku. Jest to stosunkowo nowa forma inwestycji, a według nielicznych publikowanych danych, pozwala na osiągnięcie zysku około 20 procent w skali 2 lat (zatem 10% rocznie) od zainwestowanej kwoty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *