Wkłady kominkowe gazowe

Firma Kratki – wkłady kominkowe

Firma Kratki działa na rynku od wielu lat i zyskała zaufanie wielu klientów. Zajmuje się między innymi produkcją wkładów kominkowych z płaszczem wodnym, gazowych i powietrznych. Wkłady wykonywane są z wysokiej jakości materiału stali, żeliwa i nie tylko. Obecnie najczęściej wybieranym wkładem kominkowym jest wkład z płaszczem wodnym. Wykorzystuje on rurowy wymiennik ciepła i ogrzewa ciecz, która trafia do instalacji centralnego ogrzewania. Wkłady kominkowe posiadają szczelnie zamknięte i bezpieczne palenisko oraz żaroodporną szybę.

Firma Kratki oferuje wkłady kominkowe w przeróżnych rozmiarach i rodzajach, dodatkowo klient może być wykończenie i kształty drzwiczek lub zdobienia. Wszystkie wkłady oparte są na nowoczesnej technologii, która składa się z systemów i mechanizmów zabezpieczających oraz zwiększających komfort eksploatacji urządzenia.

Wkłady kominkowe powstające w Firmie Kratki:

  • wkłady kominkowe z płaszczem wodnym
  • wkłady kominkowe powietrzne
  • wkłady kominkowe gazowe

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym to doskonałe rozwiązanie, które zapewni ogrzanie całego domu. Wkłady tego typu wymagają połączenia z instalacją CO, a ich użytkowane jest w miarę wygodne i komfortowe. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym pozwala całkowicie wyeliminować używanie innej instalacji cieplnej z domu. Dodatkowo jest dużo tańsze niż przykładowo korzystanie z gazowego pieca centralnego.

Ciepło powstające w kominku z wkładem z płaszczem wodnym oddawane jest przez szybę i front wkładu. Dodatkowo podłącza się go z instalacją cieplną, dzięki temu dochodzi do ogrzania wody, która jest dostarczana do kaloryferów w całym domu. Kaloryfery można dowolnie ustawić lub całkowicie włączyć. Wyłączenie jednego z kaloryferów spowoduje, że gorąca woda będzie trafiła tylko do włączonych kaloryferów.

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym podłączony do instalacji nie wymaga używania dotykowego pieca grzewczego. Jedyną wadą wkładów kominkowych z płaszczem wodnym jest stałe podkładanie drewna do paleniska. Gdy w kominku nie pali się ogień i kominek nie osiąga odpowiedniej temperatury, woda nie jest ogrzewana i kaloryfery są zimne. Dlatego też kominki z płaszczem wodnym to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących regularny tryb życia lub pracujących w domu. Nieobecność w domu nawet przez kilka godzin może spowodować wygaśnięcie kominka i zatrzymanie produkcji ciepła.

MBO PW 15 lewy BS

Przykładem wkładu kominkowego z płaszczem wodnym jest produkt firmy Kratki – MBO PW 15 lewy BS. To dwustronnie przeszklony wkład z ekologicznym rozwiązaniem wodnym, który prawie nie różni się od wkładu powietrznego. Doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz i zapewnia niezwykłą wizję ognia. Wyposażony jest w dekoracyjną szybę oraz drzwiczki z poręczną klamką.

Zespół wodny składa się z płaszcza wodnego i płomieniówek, przez które przepływa woda i pozwala na zebranie spalin oraz dostarczenie do systemu grzewczego dużej ilości ciepła, która przekłada się na uzyskanie wysokiej sprawności energetycznej wkładu. Posiada system zabezpieczający przed przegrzaniem.

Wkłady kominkowe powietrze

Wkłady kominkowe powietrzne ogrzewają pomieszczenie przez szybę, czopuch kominka oraz front wkładu. Po przeprowadzeniu odpowiedniej instalacji kominek z wkładem powietrznym może ogrzewać wszystkie pomieszczenia w domu. Najczęściej wybierane są przez osoby chcące zwiększyć walory ozdobne w swoim domu i dodatkowo ogrzać powietrze.

Zuzia ECO 12

Wkład kominkowy o żeliwnej komorze spalania wyposażony w gęsto zmieszczone radiatory. Radiatory sprawiają, że ciepło oddawane do otoczenia jest znacznie większe. Składa się z żeliwnego frontu, który posiada ceramikę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do 800°C. Posiada system czystej szyby, który pozwala na utrzymanie czystości.

Urządzenie ma potrójny system odpowietrzania komory spalania, dzięki temu proces jest ekologiczny i ekonomiczny. Powietrze jest dostarczane z zewnątrz, dzięki specjalnemu króćcowi. Powietrze wtórne dostarczane jest przez otwory umieszczone z tylnej ścianie paleniska i sprawia wytworzenie systemu dopalania spalin.

Wkłady kominkowe gazowe

Wkłady kominkowe gazowe są bardzo wygodne i komfortowe w eksploatacji. Nie potrzebują stałego podkładania drewna oraz czyszczenia kominka z popiołu. Główną wadą wkładów kominkowych gazowych jest potrzeba przeprowadzenia instalacji gazowej. Taką instalację może wykonać tylko osoba posiadająca uprawnienia do urządzeń gazowych. Po za tym wkład kominkowy gazowy musi posiadać dostęp do sprawnie działającej wentylacji wywiewnej.

Wkład kominkowy gazowy z wyglądu mało różni się od innych rodzajów wkładów, posiada widoczne palenisko tworzące wyjątkową atmosferę i pozwalające na podziwianie płomieni. Wkłady gazowe są wyposażone w systemy kontrolujące poziom bezpieczeństwa, a w przypadku losowego zgaszenia się płomieni lub braku ciągu w szybie odprowadzającym spaliny w kominku natychmiast odcinany jest dopływ gazu.

LEO 200 prawy

Wizja ognia w kominku z gazowym wkładem jest doskonała i ukryta w ramce z fasady. Wkład gazowy posiada palnik zapewniający realistyczny widok ognia. Dodatkowo można w nim regulować wysokość płomienia. Wkład gazowy posiada kontrolę termostatyczną, którą można ustawiać za pomocą pilota, dodatkowo kominek pozwala wybrać rodzaj paliwa- gaz ziemny lub LPG.