Figlowo Jak działają feromony?

Ostatnio bardzo dużo słyszy się o feromonach – można je kupić w sklepach i kropić się nimi jak perfumami. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak one dokładnie działają i czy w związku z tym podobne specyfiki są skuteczne. Czy rzeczywiście dzięki nim można stać się bardziej atrakcyjnym dla płci przeciwnej?

Feromony naturalne a sztuczne

Feromony produkowane są przez każdy organizm – wydzielają je zarówno zwierzęta, jak i rośliny. Również i ludzie produkują swoje własne feromony, czyli substancje semiochemiczne, należące do grupy infochemicznej. Są one dosyć skomplikowaną mieszanką wielu różnych wielu różnych substancji chemicznych, w których któryś wyraźnie dominuje.

Feromony dzielą się na naprawdę różne typy, z uwagi na swoje funkcje. Musimy bowiem wiedzieć, że oprócz feromonów płciowych, o których tyle się teraz mówi, wyróżniamy także i feromony alarmowe, obronne, odstraszające, oznaczające terytorium, albo drogę dokądś, takie, które wyrażają stres oraz wiele innych. Większość z nich są substancjami lotnymi, które już przy minimalnym stężeniu są wyczuwalne z daleka. Ludzie – bazując na swoich odkryciach związanych z feromonami – stworzyli również wiele feromonów sztucznych.

Feromony – jak działają i czy działają?

Z pewnością naturalne feromony oddziałują w jakiś sposób na drugiego człowieka – ludzie jednakże od bardzo dawna maskują naturalne zapachy swojego ciała poprzez używanie dezodorantów, perfum, zapachowych żeli, balsamów itp. W związku z tym nasze receptory węchowe są z pewnością mniej wyczulone na tego typu zapachy, aczkolwiek często z niewiadomych przyczyn jedna osoba nas do siebie przyciąga, a inna odpycha. To właśnie dlatego naukowcy przestrzegają, ażeby nie udawać się na randki czy imprezy towarzyskie w poszukiwaniu partnera wówczas, gdy mamy katar – wtedy nasze odczucia mogą być zaburzone i gdy pozbędziemy się problemu okaże się, że jakaś osoba jest dla nas mniej atrakcyjna, niż nam się wcześniej wydawało.

Feromony oddziałują bezpośrednio na podświadomość i jeszcze do końca nie poznaliśmy zasad ich działania. Wiadomo tylko, że niezaprzeczalnie istnieją i że kupując sztuczne produkty tego typu w sprawdzonych firmach, można podnieść swoją atrakcyjność w oczach innych. Choć – co trzeba wiedzieć – podobnie jak perfumy, tak i feromony na każdym człowieku mogą pachnieć nieco inaczej. Występują jednak w wersji bezzapachowej, bądź połączonej z perfumami, damskie i męskie. Można je kupić na przykład na stronie sklepu internetowego Figlowo, w różnej ilości.

Zapach może przyciągać równie dobrze, jak wygląd. Sprawdź feromony dla kobiet w Figlowo.pl.