Excel – program, który musisz znać

Szukasz dobrej pracy? Chcesz być bardziej atrakcyjnym kandydatem dla pracodawców? W takim przypadku warto pomyśleć o poszerzeniu swoich kwalifikacji.

Znalezienie pracy bez doświadczenia może być problemem, ale jeżeli zależy ci przede wszystkim na tym, żeby znaleźć zatrudnienie szybko i skutecznie, warto pomyśleć o uczestnictwie w dodatkowych szkoleniach – dzięki nim można łatwo poszerzyć swoje umiejętności pomocne na wielu różnych stanowiskach pracy.

 

Pracodawcy często wskazują, że zgłaszający się do nich pracownicy pomimo deklaracji dotyczących znajomości programów komputerowych często tak naprawdę nie są w stanie poradzić sobie nawet z prostymi zadaniami. Największym problemem jest arkusz kalkulacyjny Excel ze swoją pełną gamą pomocnych funkcji – z tego też względu używany jest on na wielu stanowiskach pracy biurowej.

 

Jeżeli wobec tego szukasz zatrudnienia właśnie w tym charakterze i nie czujesz się zbyt pewnie ze znajomością Excela oraz innych programów wchodzących w skład pakietu Microsoft Office, w takim przypadku warto pomyśleć o poświęceniu czasu na poszerzenie swoich kompetencji w tym zakresie.

 

Do wyboru są zarówno darmowe szkolenia on-line, jak i również szkolenia płatne odbywające się zarówno przez internet, jak i stacjonarnie, które organizowane są między innymi przez HintMine oraz wiele innych firm szkoleniowych. Organizowane przez HintMine szkolenia poświęcone Excelowi przeznaczone są dla początkujących, średniozaawansowanych oraz zaawansowanych, a także dostępne są specjalne kursy przeznaczone dla analityków.

 

Jeżeli zależy ci na tym, aby nauka Excela była jak najbardziej skuteczna, warto przede wszystkim zdecydować się na uczestnictwo w kursie stacjonarnym, ponieważ wtedy można poświęcić swój czas na naukę i zrobić to pod okiem doświadczonych wykładowców, którzy wiedzą, w jaki sposób przekazać wiedzę efektywnie.

 

Czas trwania takich szkoleń to zwykle kilka dni, a po ich zakończeniu otrzymuje się odpowiednie dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Ceny profesjonalnych szkoleń to od 500 do 1000 złotych.