Epilacja laserowa

Epilacja laserowa – ile zabiegów jest potrzebnych?

Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej, przyjemnej w dotyku skórze. Wyróżnia się wiele dostępnych metod depilacji, jednak zdecydowanie najskuteczniejszą jest epilacja laserowa. Jest to zabieg kosmetyczny, który pozwala pozbyć się owłosienia na kilka miesięcy, a przy regularnym wykonywaniu zabiegu – nawet na kilka lat. Z artykułu dowiesz się, ile zabiegów epilacji jest potrzebnych do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

  • Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?
  • Ile zabiegów epilacji jest potrzebnych?
  • Jak często należy wykonywać depilację przypominającą?

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Epilacja laserowa jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Obecnie technologie pozwalają wykonać taki zabieg na każdej części ciała – mogą to być nie tylko nogi, pachy czy okolice bikini, ale także ręce czy nawet twarz. Epilacja laserowa polega na przykładaniu urządzenia do pożądanych miejsc. Laser wytwarza energię cieplną, z kolei melanina, która znajduje się w mieszku włosowym, pochłania światło emitowane przez laser oraz razem z mieszkiem zostaje zniszczona. Proces ten nazywa się fototermolizą selektywną.

Pojedynczy zabieg depilacji laserowej pozwala trwale usunąć około 20-30% włosów. Metoda ta jest skuteczna tylko wtedy, kiedy włosy znajdują się w pierwszej fazie wzrostu. Nie rosną jednak w tym samym tempie, dlatego też potrzebna jest seria zabiegów.

Ile zabiegów epilacji jest potrzebnych?

Liczba zabiegów, jaka jest potrzebna do osiągnięcia pożądanych rezultatów jest uzależniona m.in. od od barwy i grubości włosów, a także koloru skóry. Statystycznie wykonuje się około 4-6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Każdy przypadek jest jednak inny i w zależności od indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji, liczba zabiegów może być większa lub mniejsza.

Epilacja laserowa przynosi najlepsze efekty u osób o jasnej karnacji oraz ciemnych, grubych włosach. Większa liczba zabiegów może więc być potrzebna w przypadku jasnych włosów. Ważne jest również, aby zabiegi były wykonywane w kilkutygodniowych odstępach. Pierwszym powodem jest fakt, iż skóra musi się zregenerować, a drugim, iż włosy muszą przejść w kolejną fazę wzrostu, aby kolejny zabieg miał sens i usunął te włosy, których nie udało się pozbyć podczas pierwszej depilacji.

Jak często należy wykonywać depilację przypominającą?

Po wykonanej serii zabiegów epilacji laserowej, konieczne jest także wykonywanie tzw. zabiegów przypominających. Mają one na celu utrzymanie osiągniętych efektów. Taka wizyta powinna odbywać się co najmniej raz w roku, jednak tutaj też znaczenie mają indywidualne predyspozycje. Zdarzają się przypadki, w których konieczne jest wykonanie dwóch zabiegów przypominających w ciągu roku, a zdarzają się i takie, że jeden zabieg wystarczy na kilka lat, czasem nawet 4-6.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile zabiegów epilacji laserowej będzie potrzebnych. Kluczowa jest tutaj wizyta konsultacyjna, która obejmuje m.in. kwalifikację do zabiegu, a także pozwala ocenić kolor włosów oraz skóry. Możliwe jest wówczas oszacowanie, ile zabiegów będzie potrzebnych oraz czy w ogóle epilacja laserowa przyniesie trwałe efekty. Osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach nie zawsze kwalifikują się do zabiegu oraz z reguły mogą spodziewać się nieco gorszych rezultatów, niż osoby o jasnej karnacji oraz ciemnych, grubych włosach. Jeśli Ty również jesteś zainteresowany/a epilacją laserową, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę!