Ekogroszek

Ekogroszek – co warto o nim wiedzieć?

Ekogroszek zalicza się do rodzaju węgla, który charakteryzuje się niską szkodliwością dla środowiska. Wysokie parametry spalania zapewniają dobrą wydajność oraz wygodę użytkowania. W składzie ekogroszku jest mała ilość siarki, wody czy substancji niepalnych. Co warto jeszcze wiedzieć o tym rodzaju węgla?

Czym różni się ekogroszek od zwyczajnego groszku?

Ekogroszek podczas spalania wydziela zdecydowanie mniej tlenków siarki czy pyłów. Poza tym charakteryzuje się małą spiekalnością. Wybór ekogroszku sprawia, że wiele zyskujesz! Palenie tym rodzajem węgla to przede wszystkim wygoda i efektywność. Do tego, nie wyrządzasz szkód środowisku! Przeznaczony jest do spalania w niskoemisyjnych kotłach retortowych z podajnikiem. Piece tego typu emitują mniejsze stężenie złych substancji. Ekogorszek, w przeciwieństwie do zwykłego węgla typu groszek, różni się tym, że ma niską zawartość siarki i popiołu, a jedocześnie wysoką wartość opałową. W przypadku ekogroszku ważne jest też, że charakteryzuje się dużą spiekalnością, czyli nie zbryla się podczas palenia nim w piecu.

Jak kupić dobry ekogroszek?

Niestety, wielu sprzedawców reklamuje swój produkt jako ekogroszek, choć wcale nim nie jest. Jest to na ogół niskokaloryczny węgiel, który jest mało wydajny, a tym samym – nie opłaca się go kupować. Staraj się kupować ekogroszek tylko u sprawdzonych sprzedawców. Sprawdzaj, czy wybrany produkt na pewno ma wszystkie atesty. Będziesz mieć wówczas pewność, że mają wszystkie znaki bezpieczeństwa ekologicznego.

Pamiętajmy, że nie zawsze najmocniejszy ekogroszek będzie tym najlepszym. Wysokokaloryczny węgiel stosuje się przede wszystkim w bardzo mroźne dni. Sprawdzaj stosunek węgla do jego kaloryczności. Uzyskasz wtedy odpowiednią ilość energii jak najmniejszym kosztem. Staraj się również kupować ekogroszek workowany. Dzięki temu masz pewność, że żadne niesprzyjające czynniki nie miały wpływu na jego kaloryczność. Ekogroszek może ulegać wietrzeniu, przez co traci swoją wartość opałową. Oprócz tego workowany węgiel łatwo jest przechowywać w kotłowni – panuje wówczas większy porządek.

Aby cieszyć się uzyskaniem wysokiej energii przy optymalnym ilościowo wkładzie, należy zastosować ekogroszek o niskiej spiekalności, niskiej zawartości popiołu i siarki, a także o niskiej wilgotności. Stosując węgiel PATRIOTⓇ, masz gwarancję, że jest to paliwo o wysokich parametrach jakościowych potwierdzonych certyfikatem jakości każdej partii produkcyjnej.

Więcej informacji: https://ekogroszek-patriot.pl/ekogroszek-c-3.html