Drzwi betonowe

Drzwi betonowe – nowość na polskim rynku

Beton coraz częściej używany jest w aranżacji wnętrz – widać to w szczególności na przykładzie nowoczesnych wnętrz loftowych. Betonowe ściany, podłogi, a nawet stoliki czy umywalki wyglądają niebanalnie i dodatkowo są bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Teraz na polskim rynku pojawiła się kolejna nowość – drzwi betonowe.

Drzwi najczęściej kojarzymy z drewnem albo z płytami drewnopochodnymi. Takie drzwi możemy znaleźć w większości domów i mieszkań. Rzadziej spotykamy z kolei drzwi stalowe czy aluminiowe. Drzwi betonowe dopiero wchodzą na polski rynek – ma je w ofercie tylko kilka firm. Gdy jednak poszukujemy niekonwencjonalnego i oryginalnego pomysłu na wejście do naszego domu, warto wziąć je pod uwagę.

Jak wyglądają drzwi betonowe?

Drzwi tego rodzaju wykonuje się ze wzmacnianych włóknem płyt betonowych, które tworzą wytrzymałą i gładką powierzchnię. Płyty betonowe tego rodzaju produkuje się z użyciem specjalnych szalunków. Takie betonowe skrzydło drzwiowe jest uzupełnianie elementami ze stali albo z aluminium. Dla poprawy termoizolacyjności stosuje się też wkładki izolacyjne.

Cała konstrukcja jest dość gruba i ma na ogół około 9 centymetrów. To powoduje, że drzwi te są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, wypaczanie, a także zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i odporność na włamanie.

Jedyne w swoim rodzaju

Dzięki temu, że każda betonowa pływa wykonywana jest ręcznie, każe drzwi są jedyne w swoim rodzaju. Warto też pamiętać o tym, że beton nie jest materiałem wyglądającym przez cały czas tak samo – na jego powierzchni z czasem mogą pojawiać się mikropęknięcia, zaplamienia, mikropęcherzyki i wykwity wapienne. W wyniku działania czynników pogodowych drzwi te mogą pokryć się również naturalną patyną.

Zatem wtedy, gdy poszukujesz oryginalnych drzwi wejściowych, które będą również trwałe i odporne, warto sprawdzić drzwi betonowe – kapitalnie prezentują się z nowoczesnym budownictwem oraz z przestrzeniami w stylu industrialnym. Z ofertami producentów możemy zapoznać się już teraz przez internet.