sloikmiodu.pl

Drogocenny miód manuka

Jak wiadomo, rodzajów miodu jest wiele, a to, który z nich wybierzesz dla siebie lub dla swojej rodziny, nie powinno być kwestią przypadku. Sklep internetowy Słoik Miodu to miejsce, gdzie można dokonać zakupu różnego rodzaju produktów pszczelich, a także sporo dowiedzieć się na temat ich dobroczynnego działania.

Miód manuka – skąd pochodzi i czym się wyróżnia?

Ten szczególny rodzaj miodu jest dość rzadki, ponieważ powstaje wyłącznie w rejonach, gdzie rośnie manuka, czyli w Nowej Zelandii i w południowo-wschodniej Australii. Ponadto ule, w których pszczoły go produkują, często są ulokowane na trudno dostępnych, dzikich terenach. Lecznicze właściwości krzewu manuka są dobrze znane wśród lokalnej społeczności od wieków, a odkryli je Maorysi, stosujący naturalne sposoby leczenia różnych chorób i dolegliwości. Miód ten posiada cenny składnik – methylglyoxal, wykazujący silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Ten aktywny składnik występuje również w europejskich miodach, ale jego stężenie jest w nich kilkadziesiąt razy większe. Co ciekawe, poziom methylglyoxalu (w skrócie MGO) można zbadać, a producenci często umieszczają na opakowaniach miodu manuka informację odnośnie zawartości tego składnika w produkcie. Jednak taka informacja na etykiecie nie jest gwarancją sprawdzonego pochodzenia miodu.

Co to jest miód manuka UMF?

Niestety methylglyoxal bywa po prostu dodawany do miodu przez nieuczciwych producentów, dlatego najlepiej inwestować w miód manuka z certyfikatem UMF. System ten doskonale odzwierciedla właściwości miodu – oprócz MGO sprawdza też, czy zawiera on leptosperin, zawarty wyłącznie w nektarze nowozelandzkich kwiatów manuka. Dzięki UMF można też określić wiek miodu. Trzeba pamiętać o tym, że miód manuka jest bardzo często podrabiany, a ofiarą oszustów są osoby nieposiadające wystarczającej wiedzy o specyfice tego egzotycznego produktu. Szacuje się, że blisko aż 80% tego rzadkiego miodu to podróbki!

Miód manuka Comvita

Aby przekonać się o wyjątkowości miodu manuka, warto zdecydować się na wyrób od Comvita. Firma ta jest jednym z najstarszych najbardziej znanych i cenionych producentów tego gatunku miodu. Co istotne miód manuka Comvita posiada certyfikat UMF, dlatego jest to produkt pełnowartościowy, posiadający określone związki organiczne. Ten naturalny produkt powstaje na dziewiczych terenach Nowej Zelandii, do których można dostać się tylko helikopterem.

Choć w dzisiejszych czasach przez internet da się bez problemu kupić towar z różnych zakątków świata, to podczas nabywania miodu manuka trzeba być szczególnie ostrożnym. Wiarygodnym i sprawdzonym sklepem online jest Słoik Miodu – właśnie tutaj dostępny jest miód manuka firmy Comvita. Aby odwiedzić to miejsce, wystarczy kliknąć: www.sloikmiodu.pl. Jeśli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę na temat różnych miodów i ich działania na ludzki organizm, wejdź tutaj: www.miodoterapia.pl.