Pimar

Dobre hurtownie dachów w Poznaniu i okolicach

Pokrycie dachowe to zewnętrzna warstwa dachu, której zadaniem jest zabezpieczenie budynku przed działaniem negatywnych warunków atmosferycznych. Wybierając odpowiedni dach, warto więc nie kierować się jedynie jego wyglądem, a również właściwościami fizycznymi i chemicznymi materiału. Jakie są dobre hurtownie dachów w Poznaniu? Zobacz, gdzie zamawiają eksperci.

Czym jest pokrycie dachowe?

Zewnętrzny materiał dachu, który ma bezpośredni kontakt z otoczeniem, nazywa się pokryciem dachowym. Wśród najpopularniejszych jego rodzajów należy wymienić:

  • pokrycia naturalne – są to dachy wykonane z drewna (gont, dranica), strzechy (słoma) oraz kamienia. Materiały te wyglądają bardzo efektownie, są jednak wymagające w konserwacji
    i dosyć kosztowne;
  • pokrycia sztuczne – to przede wszystkim popularna dachówka (ceramika), papa, eternit i blacha dachowa. Charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi i są praktycznie bezobsługowe. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i o różnych strukturach.

Planując zmianę dachu, warto sprawdzić miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Może okazać się bowiem, że wymagają one od inwestorów zastosowania określonego koloru pokrycia lub odpowiedniego kształtu dachu. Innymi ważnymi parametrami, które powinny być określone w projekcie budynku, są dopuszczalna waga i szczelność pokrycia dachowego.

Gdzie kupić pokrycie dachowe w Poznaniu?

W Poznaniu funkcjonuje wiele firm i hurtowni, które w swojej ofercie mają różne rodzaje pokryć dachowych. Mając gotowy projekt domu bądź plan remontu dachu warto odwiedzić, placówki, które cieszą się dobrą opinią klientów, a których efekty widuje się spacerując ulicami Poznania.

„Wybór odpowiedniego dystrybutora pokryć dachowych to ważna decyzja, która powinna być podejmowana ze świadomością, iż dach będzie służył minimum kilkanaście lat. Warto więc przejrzeć oferty większych hurtowni, kierując się nie tylko wyglądem i parametrami pokrycia, ale też proponowaną ceną, notą gwarancyjną i przede wszystkim zrealizowanymi projektami” – tłumaczy istotę wyboru dachu ekspert z popularnej w Poznaniu hurtowni Pimar.

W mieście funkcjonują hurtownie, które mają długoletnią tradycję w branży. Im większe doświadczenie, tym lepsza gwarancja, że klient uzyska najlepszej jakości materiały – dokładnie takie, jakich potrzebuje. Doświadczeni pracownicy pomogą lepiej scharakteryzować potrzeby klienta i dobrać adekwatny do nich produkt. Wiele hurtowni prosperuje w połączeniu z firmami, które zajmują się kryciem dachów. Jest to ważna informacja dla osób, które nie znalazły jeszcze fachowców do położenia pokrycia dachowego.