Dlaczego warto wymienić zamek na antywłamaniowy?

Jak zabezpieczyć dom, mieszkanie, biuro, firmę przed włamaniem? Czy istnieją zamki, które skutecznie chronią mienie przed kradzieżą?

Wyjeżdżasz? Zabezpiecz mieszkanie!

Zbliża się czas, kiedy każdy z nas korzysta z upragnionego urlopu. Większość Polaków w okresie wakacyjnym, świątecznym czy podczas długich weekendów wyjeżdża z miejsca zamieszkania. Zamykamy drzwi i korzystamy z beztroskich chwil urlopu.

Warto jednak pamiętać, że Twój czas wypoczynku jest wzmożonym okresem aktywności dla włamywaczy i złodziei. Właśnie na okresy wolne od pracy przypada gros włamań zarówno do mieszkań i domów, jak i firm czy magazynów.

Oczywiście nikt nie pozostawia drzwi niezabezpieczonych, jednakże przeważnie wyposażone są one w zamki, które są łatwe do sforsowania. Nawet nowe mieszkania w większości przypadków posiadają zamki należące do średniej klasy, których budowa nie jest skomplikowana, przez co nie są one przeszkodą dla złodziei i włamywaczy. Warto dodać, że włamywacze w pierwszej kolejności przeważnie otwierają drzwi wejściowe.

Jaki zamek montować w drzwiach?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zamków. Większość z powodzeniem montowana jest w drzwiach wejściowych. Wśród najpopularniejszych modeli można wymienić zamki nawierzchniowe, wpuszczane czy zamek antywłamaniowy Gerda. Te ostatnie zapewniają największy stopień zabezpieczenia przed włamaniem, co coraz częściej doceniają osoby decydujące się na wymianę zamków w drzwiach. Niekiedy, w celu podniesienia skuteczności zabezpieczeń wystarczy wymienić wkładkę w zamku.

Nie wiesz, jak właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie, dom czy firmę? Skorzystaj z porad, jakich udzielają specjaliści, którzy codziennie wykonują montaż i wymianę zamków. Doświadczeni ślusarze wskażą najlepsze rozwiązania, dopasują model do potrzeb danej lokalizacji oraz zadbają o wygodę użytkowania.

W przypadku wymiany i montażu zamka warto wesprzeć się pracą fachowców także z tego względu, że w pełni profesjonalnie wykonają oni wszelkie prace ślusarskie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że mechanizm w drzwiach został założony prawidłowo i skutecznie będzie ochraniał Twoje mienie przed złodziejami. Co więcej, prawidłowo założony zamek to warunek podstawowy uznania roszczenia przez ubezpieczenie w wypadku włamania i/lub kradzieży.

Jak zatem skutecznie chronić mienie?

Specjaliści są jednomyślni – najskuteczniejszym sposobem na ochronę domu, mieszkania, firmy czy innych pomieszczeń zawierających cenne dobra materialne jest montaż sprawdzonych zamków antywłamaniowych. Warto dodać, że wybierając zamek antywłamaniowy należy kierować się jego parametrami oraz przyznanymi certyfikatami i zawsze decydować się na zamek z atestem. Dzięki niemu zasadniczo podniesiesz bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.