naturalny kolagen

Dlaczego warto stosować naturalny kolagen?

Kolagen jest podstawowym białkiem tkanki łącznej. To główny budulec ścięgien, ale na tym jego rola w organizmie człowieka się nie kończy. Odpowiada on za elastyczność skóry. Jego stopniowy ubytek powoduje powstawanie zmarszczek. Dlaczego warto stosować regularnie naturalny kolagen? Co jeszcze trzeba na jego temat wiedzieć?

Czym jest naturalny kolagen?

Naturalny kolagen odkryli polscy naukowcy, którzy badali białka ryb. Wyizolowali z nich aktywny biologicznie kolagen rybi, który jest bardzo podobny do ludzkiego. Jest to substancja, która przyspiesza regenerację naskórka i długotrwale go nawilża.

Organizm człowieka po ukończeniu 25. roku życia zaczyna produkować coraz mniej kolagenu. Osłabieniu ulegają także włókna elastyny. Tymczasem odpowiadają one za prawidłowe napięcie skóry. Za niszczeniem włókien stoją wolne rodniki i toksyny. W organizmie spada ilość substancji, które stymulują naturalną produkcję kolagenu. Skóra zaczyna tracić jędrność. Pojawiają się pierwsze zmarszczki. Cera jest wysuszona i szorstka. Niestety nie da się zmusić organizmu do produkcji większej ilości kolagenu. Dlatego warto stosować aktywny kolagen naturalny, który pobudza go do działania. Zmiany nie są widoczne od razu, ale przy regularnym stosowaniu stan skóry stopniowo się poprawia. Zmarszczki ulegają wygładzeniu i nie pojawiają się nowe.

Dlaczego warto sięgnąć po naturalny kolagen?

Oferowany przez Natural 4Beauty naturalny kolagen nie jest jedynie kolejnym kosmetykiem przeciwzmarszczkowym. To produkt, który wspiera produkcję kolagenu w skórze. Jest więc odpowiedni nawet dla osób z różnego rodzaju alergiami.

Po naturalny kolagen zdecydowanie warto sięgać regularnie i to z kilku powodów. Przede wszystkim jest on bezproblemowy w aplikacji i bardzo skuteczny w działaniu. Dość szybko przynosi widoczne rezultaty. Jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Warto o jego stosowaniu pomyśleć już mając około 30 lat, aby jak najdłużej cieszyć się młodą, piękną skórą. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolagen stosowały także kobiety dojrzałe. Na dbanie o siebie w końcu nigdy nie jest za późno.

Naturalny kolagen działa nie tylko na skórę

Naturalny kolagen ma pozytywny wpływ nie na tylko na skórę człowieka. Stymuluje on również produkcję kolagenu w osteoblastach. Tym samym wzmacnia kości i usprawnia wchłanianie minerałów, które są im potrzebne do zachowania gęstości i wytrzymałości. Obecne w kolagenie aminokwasy utrzymują też w dobrej kondycji wiązadła stawowe. Wzmacniają ich elastyczność. Dlatego suplementacja kolagenem naturalnym pozwala na utrzymanie w dobrym stanie układu mięśniowo-szkieletowego.