ADF Auto

Dlaczego warto kupić samochód używany od autoryzowanego dealera?

Zakup samochodu używanego najczęściej poprzedzony jest dokładnym badaniem rynku i przejrzeniem wszystkich dostępnych ofert. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu chcemy dokonać możliwie najkorzystniejszej transakcji. Jednak największy problem przy zakupie aut używanych wiąże się z tym, że nigdy tak do końca nie wiemy, co kupujemy. Na całe szczęście i na to można znaleźć rozwiązanie.

Jak bezpiecznie kupić auto używane?

Jeśli kupujemy auto używane, to z całą pewnością duże znaczenie ma dla nas cena samochodu. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na cenę samego zakupu, ale także na cenę późniejszej eksploatacji lub wymiany części – a przy autach używanych nierzadko może być to trudne do przewidzenia. Można oczywiście pojechać ze sprzedawcą do wybranej przez nas stacji diagnostycznej i tam przebadać auto – da nam to już jakiś obraz tego, co w nim „siedzi”. Nadal jednak nie mamy żadnej gwarancji.

Rozwiązaniem na to jest zakup auta używanego od autoryzowanego dealera. Kupując samochód używany od dealera mamy pewność, że przed zakupem zostało ono gruntowanie sprawdzone, a wszelkie usterki naprawione. Dealer nie może sobie pozwolić na sprzedaż samochodu zepsutego, nie mówiąc już samochodach, w których nie da się sprawdzić pochodzenia czy historii serwisowej. Sprawdzone i poddane remontowi samochody używane ma w swojej ofercie przykładowo dealer ADF Auto.

Pochodzenie samochodu

Autoryzowani dealerzy samochodowi, którzy sprzedają auta używane, bardzo często skupują samochody pochodzące z oficjalnej, polskiej dystrybucji, samochody powystawowe, czy też wystawiają auta poleasingowe – zatem jest znana historia samochodu praktycznie od nowości. Auta pochodzące z zagranicy często nie są w ogóle brane pod uwagę. Skupowane są jednak jedynie auta w dobrym stanie technicznym – odpadają więc samochody powypadkowe i takie, których remont czy naprawa byłyby już nieopłacalne, nawet jeśli samochód pochodzi z polskiej dystrybucji. Oprócz dogłębnego sprawdzenia samochodu i ewentualnej naprawy, wymieniane są elementy podlegające zużyciu – takie jak opony, oleje czy płyn hamulcowy, kupujemy zatem samochód gotowy do jazdy, którym możemy wyruszyć w długą trasę nawet spod samego salonu, nie martwiąc się o bezpieczeństwo.

Czy warto kupować samochód używany od dealera?

Zakup takiego samochodu wiąże się z nieco wyższą ceną, co może zniechęcać część osób – zwłaszcza tych, dla których cena jest głównym kryterium zakupu. Należy jednak pamiętać, że niska cena zakupu często oznacza, że w krótkim czasie będzie trzeba zainwestować kolejną dużą kwotę, czasami przewyższającą nawet cenę zakupu. Kupując zaś samochód używany od dealera, nawet za nieco wyższą cenę, możemy być pewni, że będzie to ostateczny poniesiony przez nas wydatek. W ostatecznym rozrachunku taki zakup okaże się więc paradoksalnie tańszy, niż przy zakupie taniego samochodu o nieznanym pochodzeniu lub bardzo zużytego.