brak włosów

Dlaczego warto dbać o swoje włosy?

Zdrowe, mocne i lśniące włosy to prawdziwa, naturalna ozdoba kobiet i mężczyzn. W dzisiejszych czasach już nie tylko panie dbają ze wszystkich sił o atrakcyjny wygląd swoich włosów, nowocześni panowie również stawiają na poprawę ich kondycji. Dbanie o włosy to w obecnie obowiązek każdego z nas, jeżeli chcemy być postrzegani jako osoby zadbane i atrakcyjne. (Sprawdź nasze porady – https://porostwlosow.pl/profolan-czy-to-najlepszy-preparat-na-meskie-lysienie-sklad-dzialanie-opinie.html)


Dlaczego wszyscy powinniśmy dbać o swoje włosy? 


Odpowiedź na to pytanie wydaje się nasuwać sama. Przecież lśniące, gęste pasma to jeden z największych atrybutów naszego wyglądu. Dobrze obcięte, zadbane włosy wpływają na pewność siebie i to, jak jest się postrzeganym przez innych. Fatalny stan włosów przekłada się na fatalne samopoczucie, nie na darmo przecież mówi się, że piękne włosy to połowa sukcesu i rzeczywiście – przy zaniedbanych, oklapniętych, przetłuszczonych włosach nawet w najlepszej kreacji nie zaprezentujemy się w odpowiedni sposób. Warto więc zadbać o fryzurę dla siebie i innych. Zdrowe kosmyki dodadzą nam pewności na randce, podczas spotkania z przyjaciółmi, w pracy, a nawet na co dzień, w domowym zaciszu. Aby pielęgnacja włosów (oraz pielęgnacja urody w ogóle) mogła nam przynieść zauważalne korzyści, wymagana jest bezwzględna systematyczność. Należy pamiętać również o tym, że pogorszenie się stanu włosów może być oznaką osłabienia organizmu lub wręcz stanu chorobowego. 

(Czy warto? Sprawdź – https://porostwlosow.pl/eron-plus-lysiejesz-i-masz-problemy-z-libido-to-jest-rozwiazanie.html)


O czym może świadczyć wypadanie włosów? 


Włosy wypadają codziennie i nie jest to powód do niepokoju. Przeciętnie w ciągu doby traci się od 50 do 100 włosów. Jeżeli jednak podczas mycia i czesania wypada ich więcej, może to być oznaką, że w organizmie dzieje się coś złego. Utrata włosów może towarzyszyć takim zjawiskom, jak anemia, zaburzenia hormonalne (u kobiet wzmożone wypadanie włosów następuje także w wyniku zmian spowodowanych ciążą i porodem), czasami włosy tracą panie, które przerwały lub zakończyły kurację lekami hormonalnymi. Ponadto na stan włosów wpływają choroby tarczycy, infekcje, choroby skóry głowy, przyjmowanie niektórych leków, a także przewlekły stres. Nieodpowiednia pielęgnacja, przeciążenie kosmyków zabiegami fryzjerskimi, zbyt mocne upinanie, czy uboga, mało zróżnicowana dieta również mogą stać się przyczyną przerzedzania czupryny. Większości tych problemów można bez trudu zapobiec, liczy się tylko konsekwencja i systematyczność, aby włosy znowu mogły stać się piękne, mocne i zdrowe.

(Dlaczego warto używać – https://porostwlosow.pl/probiox-plus-rozwiazanie-wspierajace-twoj-organizm.html)

Codzienna pielęgnacja – kosmetyki 


Włosy, o które systematycznie dbamy, mogą stać się naszą wizytówką. A zadbamy o nie najlepiej dzięki kosmetykom dostosowanym indywidualnie do potrzeb skóry głowy i rodzaju włosów. Szampon i odżywka powinny być starannie dobrane, ponieważ zupełnie innej pielęgnacji wymagają włosy szybko przetłuszczające się, innej przesuszone, bez objętości, zniszczone zabiegami koloryzacyjnymi, a jeszcze innych cienkie i delikatne. Na szczególną uwagę zasługują osłabione i wypadające, a jeżeli oferta zwykłych drogeryjnych kosmetyków nie spełnia naszych oczekiwań i nie przynosi efektów, wtedy warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, dostępne w aptekach lub na stronach internetowych. Od kilku sezonów prawdziwą furorę robią kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach i wyciągach z roślin, pochodzących z upraw ekologicznych, dzięki czemu nie zawierają sztucznych barwników i zapachów, których obecność może skutkować problemami alergicznymi. Powoli coraz większa grupa klientów przekonuje się do kosmetyków, w których składzie nie znajdzie się SLS-ów, parabenów i innych komponentów mogących podrażniać wrażliwą skórę głowy. 

Suplementacja dla pięknych włosów 


Odpowiednio zbilansowana dieta i dobrze dobrane kosmetyki to połowa sukcesu, jednak czasem warto sięgnąć po preparaty, które pomogą nam wzmocnić włosy od środka. Dobroczynnym działaniem dla naszych kosmyków wykazują się witaminy A, C, E oraz z grupy B, które znajdziemy w codziennym pożywieniu (jeśli nasza dieta jest zróżnicowana), jednak nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć je organizmowi w odpowiednich dawkach i wtedy dobrze jest ratować się suplementami, zawierającymi te właśnie witaminy. Również minerały są istotne dla włosów – zwłaszcza takie, jak cynk, krzem, żelazo i selen. Nie tylko skutecznie zapobiegają nadmiernemu wypadaniu, ale ich zawartość w diecie i suplementach sprawia, że włosy stają się grubsze, mocniejsze i bardziej lśniące. Chcąc pomóc swoim włosom, możemy zwrócić się do samej natury. Zioła takie, jak pokrzywa zwyczajna, czy skrzyp nie od dziś pomagają zadbać o skórę głowy i sprawić, by pasma były mocne i lśniące. Wspomniane pokrzywa i skrzyp występują w wielu suplementach diety, szamponach, odżywkach, a także maskach. Wzmacniają cebulki, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu, pomagają zredukować uciążliwy świąd, wywołany łupieżem i łojotokiem. Wpływają na wydzielanie sebum i – o czym warto pamiętać – działają na organizm moczopędnie i oczyszczająco, zaś uwolnienie go od toksyn również ma dobroczynny wpływ na włosy. Skrzyp dodatkowo korzystanie działa na porost włosów i pobudza cebulki do regeneracji, co jest nie bez znaczenia w przypadku, kiedy borykamy się z utratą włosów. 

Badania, które warto wykonać 


Osłabionym włosom można pomóc i pozbyć się przyczyny wypadania – najlepiej wykonując badania, pozwalające wykluczyć lub potwierdzić pewne schorzenia. Podstawowym badaniem, jakie można przeprowadzić w tym kierunku, jest morfologia, pozwalająca wykluczyć anemię, która ma negatywny wpływ na włosy, a także badanie OB, poziomu białka całkowitego, badanie TSH (obrazujące poziom tarczycy). Bardzo często na stan włosów ma również wpływ poziom hormonów, dlatego w przypadku problemów warto przeprowadzić jego kontrolę. W przypadku, kiedy badania nic nie wykazują, a stan włosów się nie poprawia, należy odwiedzić dermatologa, który pomoże ustalić przyczynę problemów. Badanie trychologiczne to jeden ze sposobów, dzięki którym można rozwiać wątpliwości co do stanu kondycji włosów. 

Zdrowe włosy to także zdrowe ciało 


Stan włosów to często wizytówka tego, co dzieje się w naszym organizmie. Dlatego śledzenie zmian może umożliwić wypatrzenie zbliżającej się lub już trwającej choroby. Dbając o włosy, dbamy również o resztę organizmu, dlatego dla dostarczenia mu odpowiedniej porcji witamin i minerałów, warto zmienić swoje nawyki żywieniowe. W diecie dla pięknych włosów powinny znaleźć się takie elementy, jak: produkty mleczne, ryby, jajka (witamina A), owoce cytrusowe, porzeczki, truskawki, brukselka, brokuły, szpinak (witamina C), oleje roślinne, zielone warzywa, kiełki (witamina E), ciemne pieczywo, podroby, natka pietruszki (zawiera cenne żelazo), kasza gryczana, ryż, sery żółte, pestki dyni (bogate w cynk), skorupiaki, nasiona roślin strączkowych (stanowią źródło selenu) oraz zawierające kwasy omega-3 i omega-6 ryby morskie (najczęściej spotykane i kupowane to łosoś, makrela, halibut, dorsz, sardynki), kiełki pszenicy, orzechy, nasiona słonecznika. 

Zdrowe włosy i zdrowy organizm to połączenie idealne, dlatego warto już dziś sprawdzić ich stan i zacząć stosować odpowiednie kosmetyki oraz przyjrzeć się codziennej diecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *