Dlaczego ludzie tak bardzo boją się przeprowadzek?

Co chwilę słyszymy mocne narzekania ze strony znajomych lub przyjaciół, którzy zmuszeni są z jakiś powodów do przeprowadzki. I wtedy nasuwa nam się jedno, podstawowe pytanie – dlaczego ludzie tak bardzo boją się przeprowadzek?

Zapewne odpowiedź na to pytanie jest prosta, a pytanie czysto retoryczne. Bowiem przeprowadzka zawsze wiąże się z utrudnieniami, pakowaniem przedmiotów, wielkim bałaganem i dużymi kosztami. Są natomiast sposoby, które znacznie ułatwią kwestię przeprowadzki – również tym, którzy tak bardzo narzekają.

Dobre, stare przysłowie mówi, że „co masz zrobić jutro – zrób dzisiaj”. Również w kwestii przeprowadzki to stwierdzenie i przysłowie będzie bardzo pomocne. Nie od dzisiaj wiemy, że wszystko to, co robimy na ostatni moment bardzo często się nie udaje i jest powodem wielu stresów i problemów. Chcąc więc ułatwić sobie sytuację, powinniśmy zacząć dużo wcześniej przed planowanym terminem przeprowadzki.

Jak to zrobić?

Odpowiedź na to pytanie również jest bardzo prosta. Bowiem wystarczy 15-20 minut dziennie, by przeprowadzka stała się dużo mniej uciążliwa. W ciągu tak krótkiego czasu jesteśmy w stanie spakować przynajmniej jeden karton. A ile takich kartonów możemy mieć do spakowania? 20? 30? Tak więc prostym sposobem, w ciągu kilku tygodni, poświęcając zaledwie 20 minut dziennie, jesteśmy w stanie uporać się z tak dużą ilością zapakowanych rożnymi przedmiotami kartonów. Tutaj warto pomyśleć o kolejności pakowania rzeczy, które chcielibyśmy ze sobą zabrać. Bardzo dobrym pomysłem jest pewna segregacja, według której podzielimy swoje rzeczy na te, których potrzebujemy do codziennego funkcjonowania i na te, które nie są nam potrzebne

Dobrze wiemy, jak uciążliwe jest późniejsze rozpakowywanie tych wszystkich przedmiotów z kartonów. Niestety – tego nie unikniemy, ale możemy sobie to nieco ułatwić, dzięki oznaczaniu kartonów za pomocą mazaka czy markera. Dzięki temu będziemy wiedzieć, co znajduje się w danym kartonie oraz do jakiego pomieszczenia powinien zostać przetransportowany. Rzeczy z łazienki w jeden karton, te z kuchni w osobny – bardzo prosta zasada.

Wiele osób narzeka również na sam transport, który potrafi być naprawdę uciążliwy. Niektórzy decydują się na samodzielne przewiezienie wszystkich rzeczy, Zapewne stąd też te narzekania – o ile samodzielne przetransportowanie dobrze zapakowanych kartonów nie stanowi tak dużego problemu, to przewiezienie dużych gabarytowo mebli będzie już dosyć trudne. W celu ułatwienia kwestii przeprowadzkowej warto jednak zdecydować się na firmę, która zajmuje się przeprowadzkami i tym samym zaufać profesjonalistom, którzy zrobią to o wiele szybciej, sprawniej i z pewnością dużo bezpiecznej. W dodatku przy usłudze transportowej możemy poprosić o wniesienie mebli – co również będzie niesamowitą wygodą.

Przeprowadzka wcale nie musi być taka uciążliwa i trudna, jak nam się wydaje. Jedyne co musimy zrobić, to zorganizować swój czas i zastanowić się nad rozwiązaniami, które sprawią, że przeprowadzka będzie o wiele łatwiejsza.

Tanie przeprowadzki w Krakowie to nasza specjalność.