Dentysta dla turysty

Turystyka medyczna to dość nowa, ale bardzo prężnie rozwijająca się gałąź turystyki. Polskie usługi i artykuły stomatologiczne mogą dzięki niej wiele zarobić.

Żyjemy w erze globalizacji. Komunikacja jeszcze nigdy nie była tak tania i prosta jak dziś, ale jednocześnie nawet sąsiadujące ze sobą kraje potrafią bardzo się od siebie różnić cenowo. Właśnie z tego powodu narodziła się turystyka medyczna, a szczególniej stomatologiczna. Koszt wizyty u dentysty w krajach Zachodu może być nawet kilkukrotnie wyższy niż w Polsce, mimo że jakość usług znajduje się na takim samym poziomie, a nierzadko polscy dentyści mogą poszczycić się odbyciem zagranicznych szkoleń i staży w renomowanych ośrodkach.

Materiały protetyczne i sama protetyka cieszą się chyba największym powodzeniem. Łatwo to zrozumieć – leczenie zębów zazwyczaj jest nam potrzebne natychmiast, podczas gdy konieczność założenia implantu czy sztucznej szczęki możemy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Wizytę u lekarza można połączyć z pobytem w Polsce w czasie wakacji lub wyjazdu służbowego.

Jak pozyskać klientów zagranicznych?

Przede wszystkim trzeba dać się im znaleźć. Tutaj najlepiej sprawdzi się strona internetowa w języku angielskim, niemieckim lub w którymś z języków skandynawskich – w zależności od tego, jakie rynki interesują nas najbardziej. Dobrym pomysłem jest też reklama na zagranicznych portalach lub serwisach społecznościowych. Jednak strona internetowa w obcym języku to jeszcze nie wszystko. Ważne, aby pracownicy gabinetu dentystycznego lub protetycznego potrafili porozumieć się z klientami przynajmniej w podstawowych kwestiach. Dla recepcjonistki będzie to umiejętność umówienia klientów telefonicznie lub mailowo, a także podanie podstawowych informacji na temat zabiegu.

Lekarz stomatolog musi zaś potrafić wydać pacjentowi proste polecenia (jak np. „proszę otworzyć usta”, „proszę wypluć”) oraz wytłumaczyć, na czym polega zabieg oraz co lekarz będzie robił w następnym kroku. Oczywiście, im lepsza znajomość języka obcego, tym lepsze samopoczucie klienta.

Oczywiście, aby móc liczyć na zainteresowanie klientów z zagranicy, trzeba zaproponować im mocno konkurencyjne ceny, jednocześnie zachowując najwyższą jakość usług. W celu zmniejszenia własnych kosztów można np. zmniejszać swoje koszty zamawiając artykuły protetyczne z taniej hurtowni internetowej DentalTree.pl.