Jak dbać o rower?

Większość ludzi postrzega rower jako piękny i nieskomplikowany mechanizm. Warto pamiętać, że każde urządzenie w trakcie pracy się zużywa i im szybciej będziesz reagować, to mniej pieniędzy wydasz na naprawę, ponieważ zużycie jednego elementu może prowadzić do zepsucia się kolejnych podzespołów.

Dbaj o napęd

Na pierwsze co powinieneś zwrócić uwagę to czystość napędu. Jeżeli jest zadbany, to zapewni Ci cichą pracę łańcucha po zębatkach, dobre działanie przerzutek i większą żywotność całości. Jak najpoprawniej to robić? To wcale nie jest tak trudne! Wystarczy, że będziesz regularnie przecierać suchą szmatką łańcuch, zębatki i przerzutki. Pilnuj, aby nie doprowadzić do zabłocenia roweru. Jeżeli to się jednak stanie to postaraj się zaopatrzyć w szczoteczkę do zębów, rozpuszczalnik lub benzynę i w ogrom cierpliwości!

Opony rowerowe – zawsze warte uwagi!

Pamiętaj, że system pompowanych opon został wymyślony dla zwiększenia komfortu jazdy oraz do zmniejszenia oporu toczenia. Dlatego tak istotne jest, aby sprawdzać ciśnienie powietrza w oponach przynajmniej raz w tygodniu, ponieważ żadna guma, ani żaden wentyl nie jest perfekcyjnie szczelny. Im jest cieplej, tym powietrze z opon szybciej schodzi.

Warto też zaznaczyć, że najczęściej powietrze schodzi wskutek mocnego uderzenia kołem o krawężnik, czy najechania na ostrą dziurę. Aby zmniejszyć ilość przebić, warto wybierać opony z lepszym systemem antyprzebiciowym i regularnie je pompować.

Hamulce rowerowe, łożyska i hamulce

Warto zwracać uwagę na zużycie klocków hamulcowych. Może ono doprowadzić do zniszczenia obręczy lub tarczy. Trzeba także kontrolować czystość powierzchni hamującej, co zwiększa skuteczność i zmniejsza zużycie klocków. W wypadku obręczy wystarczy przetrzeć ją czystą szmatką, natomiast tarczę lepiej potraktować środkiem odtłuszczającym.

Aby nasz rower był zadbany, warto zwrócić uwagę na linki i pancerze. Linka to element, który metodą naciągania przekazuje siłę z klamki do hamulca lub steruje przerzutką za pomocą manetki. Pancerze to prowadnice dla linek. Jeśli zauważycie na linkach rdzę, oznacza to, że mogą one pęknąć, co w wypadku linki hamulcowej może być niebezpieczne i bolesne.

Dbaj o rower!

Aby jazda rowerem była bezpieczna i przyjemna warto zapatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Może warto postawić na jakiś sklep internetowy? Metrobikes zaskoczy Cię bogatą ofertą! Oferują szeroki wybór bagażników rowerowych, bidonów na napoje, błotników na różnego typu rowery. Po pełną ofertę naszego sklepu zapraszamy bezpośrednio na stronę, gdzie możesz złożyć zamówienie, które błyskawicznie dla ciebie zrealizujemy, tak abyś nawet na drugi dzień mógł się cieszyć z zamówionych rzeczy.

Więcej informacji: https://www.metrobikes.pl/