Myjki ciśnieniowe

Czyszczenie strumieniem wody pod ciśnieniem. Zalety rozwiązania

Czyszczenie dużych powierzchni kostki brukowej, elewacji budynków, kamiennych ogrodzeń i innych konstrukcji tego typu jest czaso- i pracochłonne. Stosowanie tradycyjnych środków i narzędzi nie zawsze gwarantuje oczekiwane efekty. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi metoda usuwania zabrudzeń za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Myjki ciśnieniowe w zastosowaniu domowym i przemysłowym

O myjkach ciśnieniowych słyszał zapewne każdy, kto od czasu do czasu przegląda ofertę marketów budowlanych czy firm, które sprzedają urządzenia do pielęgnacji terenów wokół domu i ogrodów. Te nowoczesne urządzenia są niezastąpione, kiedy trzeba umyć podjazd po zimie czy usunąć z niego nawiewany piasek. Możliwości takich maszyn są bardzo duże, dlatego też producenci oferują je w wielu wariantach. Najmniejsze, wyposażone w zbiornik na płyn myjący i podłączone do sieci wodociągowej, wyrzucają strumień wody pod ciśnieniem kilkunastu barów. Urządzenia przemysłowe, które oferuje PHU AAT Renkar sp. z o. o. mogą podawać wodę pod ciśnieniem około 200 barów. Są też znacznie bardziej wydajne, gdyż wydajność tłoczenia sięga w nich nawet 900 l/h. To idealne urządzenia dla firm, które zajmują się usługowym myciem chodników, elewacji czy zbiorników po różnych substancjach. Myjki ciśnieniowe są ogólnie dostępne w sprzedaży detalicznej i praktycznie każdy „przeciętny Kowalski” może wyposażyć swój warsztat w takie urządzenie. Dzięki temu sprzątanie chodników w ogrodzie czy podjazdu przed domem nie będzie żadnym problemem.

Zalety mycia ciśnieniowego

Czyszczenie strumieniem wody pod ciśnieniem ma znaczną przewagę nad innymi metodami nie tylko ze względu na koszty wykonania takiej pracy, ale też z uwagi na jej skuteczność oraz wpływ na czyszczoną powierzchnię.

  • Woda jest bardzo tanim medium, które nie powoduje intensywnego zużycia narzędzi myjących. W efekcie jedno urządzenie można wykorzystywać przez wiele lat bez potrzeby wymiany szczotek, ścierek czy innych akcesoriów.
  • Wąski strumień wody pod ciśnieniem dociera do każdej szczeliny, dzięki czemu czyszczenie jest bardzo dokładne i nie wymaga stosowania dodatkowych, ręcznych narzędzi. Gwarantuje to bardzo wysoki poziom czystości nawet bez stosowania chemicznych środków myjących.
  • Mycie wodą nie powoduje powstawania pyłów, co ma znacznie dla okolicznego środowiska oraz zdrowia i samopoczucia osób, które znajdują się w pobliżu.
  • Czyszczenie strumieniem wody pod ciśnieniem jest mało inwazyjne, dzięki czemu powierzchnia ściany czy chodnika nie wyciera się i nie niszczy.
  • Odpowiednio silny strumień wody może usunąć nawet bardzo stary i zasklepiony brud.
  • Mycie ciśnieniowe nie wymaga fizycznego wysiłku, gdyż zadaniem operatora jest jedynie trzymanie lancy lub pistoletu i kierowanie strumienia we właściwe miejsce.
  • Strumieniem wody można czyścić wiele materiałów, począwszy od betonu, po konstrukcje stalowe.

Warto również wspomnieć, że do mycia ciśnieniowego można wykorzystywać specjalne urządzenia z podgrzewaniem wody. Dzięki jej wysokiej temperaturze i dodatkowi środków chemicznych jest możliwe skuteczne usuwanie olejów, smarów i innych tłustych substancji.