drzwi stalowe

Czym się charakteryzują drzwi stalowe?

Szukasz drzwi zewnętrznych, które doskonale się sprawdzą w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych? Potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa, jakie dają antywłamaniowe zabezpieczenia? Przy zakupie liczy się dla ciebie i estetyka, i jakość? Poznaj zalety drzwi stalowych i zdecyduj się na wieloletnią trwałość w korzystnej cenie.

Drzwi ze stali w domach pasywnych

Jak można przeczytać na stronie internetowej Czas na okna, czyli wrocławskiej firmy zajmującej się sprzedażą i montażem stolarki otworowej, drzwi stalowe to odpowiednie rozwiązanie do domów, w tym także do budynków pasywnych. Co to właściwie oznacza?

Dom pasywny to zupełnie nowe podejście do oszczędzania energii w budownictwie. Wyróżnia się bardzo dobrą izolacją drzwi i okien zewnętrznych, dzięki czemu zużycie skumulowanej energii zostaje znacząco obniżone. Określenie „pasywny” wzięło się stąd, że budynek wykorzystuje energię słoneczną w sposób bierny, bez wsparcia aktywnych rozwiązań instalacyjnych mających na celu przetwarzanie energii. Uzupełnieniem budownictwa pasywnego mogą być drzwi stalowe, które znajdziemy w ofercie firmy Czas na okna. Wszystko ze względu na właściwości tego materiału. Poznajmy je wszystkie!

Świetna izolacja cieplna

Współczesna technologia pozwala na wyprodukowanie drzwi stalowych o współczynniku przewodności cieplnej utrzymującej się na poziomie 0,9 W/(m·K). Oznacza to, że drzwi wykonane ze stali charakteryzują się właściwościami izolacyjnymi, które nie ustępują pozostałym materiałom budowlanym.

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

Drzwi stalowe są niezwykle odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie podlegają deformacjom związanym z bezpośrednim wpływem wilgoci, promieniowania UV czy mrozu. Dzięki gwarancji trwałości nie wymagają także kosztownych konserwacji. Stal to również materiał, który bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Ochrona przed włamaniem i pożarem

Stal to świetny materiał do tworzenia drzwi odpornych na próby uszkodzeń mechanicznych czy włamań. Dzięki swojej mechanicznej stabilności mogą także zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru.

Oryginalny wygląd

Design drzwi stalowych może przybierać najróżniejsze formy, i to z uzwględnieniem indywidualnych oczekiwań klientów. Szeroka gama kolorystyczna, wiele wariantów tłoczeń i zdobień, a do tego elementy wykonane z drewna bądź szkła sprawiają, że zewnętrzne drzwi stalowe nadadzą nowoczesnego charakteru całemu budynkowi! A wszystko to w korzystnych cenach, których nie sposób byłoby uzyskać przy zakupie drzwi z aluminium, drewna czy innego materiału budowlanego. Postaw na stal!