FORMELANA

Czym są refleksole?

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta osłon okiennych. Dodatkowo wyróżniamy wiele różnych ich rodzajów. Dzięki temu możliwości wyboru mamy ogromne. Spośród popularnych wariantów rolet wyróżniamy m.in. refleksole. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega to innowacyjne rozwiązanie, gdzie sprawdzi się najlepiej i jakie zalety posiada.

Refleksole – innowacyjne rozwiązanie na miarę potrzeb

Refleksole jak już wyżej wspominaliśmy należą do rolet. Ich charakter różni się jednak nieco od tradycyjnych rozwiązań tego typu. Refleksole stanowią bowiem innowacyjny system osłonowy, który przeznaczony jest do montażu na dużych, przeszklonych powierzchniach, zarówno pionowych, jak i ukośnych. Z powodzeniem mogą być instalowane wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wybierane zaś są tak przez inwestorów prywatnych, jak i publicznych czy przemysłowych.

Refleksole tworzone są przy użyciu specjalnego typu tkanin, które skutecznie zabezpieczają przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki instalowanym prowadnicom, w zależności od potrzeb, rolety te można swobodnie podnosić i opuszczać. Sterowane zaś mogą być ręcznie lub elektrycznie. Obie opcje są dostępne.

Przy produkcji profesjonalnych refleksoli jakość materiałów zawsze jest wysoka, co gwarantuje ich długotrwałe użytkowanie. Ponadto rolety przeznaczone do montażu zewnętrznego, wyposażane są w specjalne belki przeciwwietrzne, które skutecznie stabilizują tkaninę.

Jakie zalety posiada montaż refleksoli?

O to, jakie zalety posiada to rozwiązanie, zapytaliśmy naszego rozmówcę z firmy FORMELANA, która od lat zajmuje się produkcją oraz montażem różnego rodzaju osłon okiennych: „Rolety typu refleksol doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku montażu zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Kiedy zainstalujemy je na zewnątrz budynku, wystawionego na intensywne działanie promieni słonecznych, temperatura w jego wnętrzach będzie utrzymywała się na stałym poziomie, a jej wartości będą komfortowe dla przebywających w budynku osób. I to nie jedyna zaleta. Dzięki swojemu skutecznemu działaniu, refleksole pozwalają także uniknąć konieczności montażu instalacji klimatyzacyjnej. To z kolei zapewnia niższe koszty utrzymania budynku oraz zmniejszenie ryzyka zachorowań, spowodowanych działaniem klimatyzatora”.

A co nam dają refleskole zamontowane wewnątrz budynku?

„Montażu takich rolet wewnątrz budynków zalecany jest w przypadku, gdy istnieje potrzeba całkowitego zaciemnienia pomieszczeń. A zatem takie rolety wewnętrzne idealnie sprawdzą się np. w salach konferencyjnych, wykładowych oraz wszystkich tych wnętrzach, w których wykorzystywany jest projektor” – tłumaczy nasz rozmówca.

Jakie jeszcze walory posiada takie rozwiązanie?

To, na co warto jeszcze tutaj zwrócić uwagę to komfort optyczny, jaki zapewniają refleksole dzięki zastosowaniu tkanin, produkowanych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Takie tkaniny chronią bowiem przed promieniami słonecznymi, jednocześnie zachowując dobrą widoczności. Dodatkowo refleksole wyróżniają się dużą estetyką, dzięki czemu mogą nadać naszemu budynkowi wyjątkowego charakteru.

Jak widać montaż rolet typu refleksol posiada wiele zalet. Decyzja o ich instalacji z pewnością Wam się opłaci.