Ceramika poryzowana

Czym są pustaki ceramiczne?

Ceramika jest to prosty produkt, występuje bowiem z materiału kopalnego – dobrze dobranej gliny. Niegdyś z gliny palono przede wszystkim cegły, dzisiaj stanowią one element wyboru wytwórców ceramiki. W ich propozycji królują pustaki oaz bloczki ceramiczne. Wielkie elementy z dołami są większe od cegieł, szybciej się z nich buduje oraz – co istotne – pustaki zapewniają doskonalszą izolacyjność cieplną.

Pustak ceramiczny

Pustak ceramiczny to produkt budowlany, jaki nadaje się do każdego typu ścian. Można budować z niego ściany zewnętrzne jedno-, dwu- oraz trójwarstwowe. Dobrze nadaje się także do wznoszenia ścian wewnętrznych, artylerzystach również nośnych.

Ceramika poryzowana – pustak ceramiczny to produkt nieprzeciętny

Pustaki ceramiczne powstają z naturalnej gliny z dodatkiem mączki drzewnej czy trocin. Formuje się z niej jedyne składniki, suszy, i potem wypala w temperaturze powyżej 900°C. Podczas spalania trociny poddają spaleniu, wywołując powstawanie w formie surowca mikroporów napełnionych powietrzem, jakie w wielkim stopniu odpowiadają za wartości termoizolacyjne ceramiki. Innym środkiem na podniesienie izolacyjności termicznej jest szczelinowa konstrukcja produktów z ceramiki poryzowanej: dokładnie opracowany system drążeń wewnątrz pustaka, przedłużający drogę obiegu gorąca poprzez ścianę.

Ceramika to produkt, jaki wyróżnia się wieloma dobrymi dla konstrukcji Twojego domu właściwościami. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na funkcjonowanie wilgotności. Dom wykonany z pustaków ceramicznych nie będzie niszczał pod naciskiem obfitych opadów deszczu, śniegu również utrzymującej się dużej wilgoci powietrza.

Poryzowane pustaki ceramiczne – co przejmują po starej cegle?

Zwykły materiał, więc glina, jaka jest ważnym materiałem, z jakiego występują cegły oraz pustaki ceramiczne, jest produktem zdrowym, i w toku spalania zdobywającym dodatkowych atutów: powstające z niej cegły ceramiczne oraz pozostałe wyroby są suche oraz wolne od alergenów. Dużą korzyścią ceramiki budowlanej jest odporność na działania degradujące budowę domu, jakie mogą się pojawić w wypadku pozostałych naturalnych produktów, takich jak mechanizm wietrzenia lub porastania glonami grożące kamieniowi, lub charakterystyczne dla sztywnych konstrukcji gnicie, butwienie czy inwazja pasożytów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *