Clochee

Czym charakteryzuje się dobre masło do ciała?

Naturalne masło do ciała to ekologiczny kosmetyk, który doskonale się nadaje zarówno do codziennej pielęgnacji, jak i do zadań specjalnych. W sklepach i drogeriach znajdziemy dziesiątki różnych produktów: z masłem shea lub kokosowym, o zapachu mango i aromacie kwiatowym. Jaki produkt wybrać, aby był jak najlepiej dopasowany do potrzeb skóry? Czym się różni masło od balsamu do ciała?

Czym charakteryzuje się dobre naturalne masło do ciała i co odróżnia je od balsamu?

Naturalne masło do ciała to organiczny kosmetyk przeznaczony nie tylko do codziennej pielęgnacji. Jak dowiedzieć się można z bloga Clochee, równie dobrze radzi sobie też z rozmaitymi zadaniami specjalnymi, na przykład z mocno wysuszoną skórą albo silnymi objawami alergii. W sklepach znajdziemy zarówno produkty o intensywnych, jak i delikatnych zapachach. Warto zaznaczyć, że najlepsze kosmetyki naturalne mają raczej lekką, przyjemną woń, która nie będzie drażnić wrażliwych alergików. Charakterystyczną cechą tego typu produktu jest gęsta, kremowa konsystencja. Naturalne masło do ciała jest łatwe w aplikacji i dobrze się wchłania, pozostawiając na skórze delikatny film, który zapewnia wielogodzinną ochronę przed różnymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dobrej jakości kosmetyki ekologiczne nie kleją się do skóry, ani nie zostawiają plam na ubraniu założonym po wklepaniu masła w skórę, co może mieć miejsce w przypadku sztucznych specyfików.

Osoby, które szukają idealnego dla siebie kosmetyku do pielęgnacji, często pytają, jaka jest różnica między masłem a balsamem do ciała? Po pierwsze mają one inną konsystencję. Balsam jest o wiele rzadszy i bardziej lejący się niż masło. Te dwa produkty odseparowuje też od siebie nieco odmienny skład. Masło zawiera więcej skoncentrowanych składników pielęgnacyjnych, których zadaniem jest dogłębne nawilżenie i natłuszczenie, a także regeneracja i odżywienie skóry. Lekkie balsamy do ciała bardzo szybko się wchłaniają i nie zostawiają na skórze warstewki ochronnej. Nie wnikają też w tak głębokie warstwy skóry, co robi kojące masło do ciała.

Pytanie tylko, jak najlepiej stosować ten kosmetyk, aby zapewnić sobie pielęgnację na najwyższym poziomie? Warto wziąć pod uwagę panującą za oknem pogodę. W zimie masło do ciała jest niezastąpionym naturalnym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji, ponieważ zapewnia naszej skórze ochronę przed niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem. Z kolei latem lepiej stosować naturalne masło do ciała zamiennie z lżejszym balsamem ekologicznym, który szybko się wchłania, nawet w największe upały.

Masło do ciała najlepiej stosować po wieczornej kąpieli, na wysuszoną ręcznikiem skórę. Możemy z tej czynności uczynić swój własny, mały rytuał, który pozwoli nam się wyciszyć i zrelaksować przed pójściem do łóżka. Sen z pewnością będzie przyjemniejszy, jeżeli położymy się z poczuciem, że zrobiliśmy coś dobrego dla siebie. Pamiętajmy, że nakładanie masła na ciało zajmie nam maksymalnie parę minut, a zapewni naszej skórze piękny, młody wygląd i zdrowe nawilżenie. Dodatkowo warto wiedzieć, że kosmetyki naturalne są dużo łatwiejsze w aplikacji niż na przykład masło shea w swojej pierwotnej postaci. Taki produkt trzeba najpierw rozgrzać w dłoniach, a dopiero potem można nakładać na ciało. Zdecydowanie lepiej sięgnąć po ekologiczne kosmetyki, które zostały skomponowane z różnych wartościowych składników naturalnych tak, aby były od razu gotowe do aplikacji.