Czego wystrzegać się przy odchudzaniu?

Odchudzanie nie kojarzy się zbyt dobrze, często nasuwa na myśl same zakazy, jedzenie produktów, których nie lubimy, głodówkę oraz katowanie się na siłowni. Lepszym określeniem będzie zatem racjonalne odżywanie lub zbilansowana dieta. To właśnie ona jest kluczem do sukcesu pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Im mniej zjem, tym szybciej schudnę

 

Mniejsza ilość posiłków może wywołać efekt zupełnie odwrotny. Nasz organizm domaga się odpowiednich porcji pożywienia, składników odżywczych i witamin. Kiedy ich nie otrzymuje, gromadzi zapasy, a to prowadzi jedynie do spowolnienia procesu odchudzania. Regularne spożywanie posiłków pozwala zapanować nad głodem, jak również jeść mniejsze porcje. Jemy częściej, a mniej, kontrolujemy to, co trafia do naszego żołądka i jesteśmy bardziej świadomi naszego odżywiania.

2 litry wody, nie soków

 

Dostarczanie organizmowi płynów pozwala uniknąć zatrzymania wody w organizmie. Wiele osób nie wierzy lub wierzyć nie chce, ale im mniej pijemy, tym więcej wody się w nim gromadzi. Woda pobudza nasz metabolizm, co sprzyja utrzymaniu smukłej sylwetki. Trzeba jednak pamiętać, że pod pojęciem „płyny” w tym przypadku rozumiemy wodę i herbaty ziołowe. Nie należy włączać w tę porcję soków i słodkich, gazowanych napojów. One jedynie dostarczają nam dużą dawkę cukrów, których nie potrzebujemy.

Smażone na tłuszczu są lepsze

 

Trudno jest przekonać miłośników steków i chrupiącej panierki do gotowania na parze oraz pieczenia w piekarniku. Wydaje im się, że nie ma nic lepszego od dobrze wysmażonej wołowiny i kurczaka w złocistej panierce. Rzadko jednak liczymy, ile oleju zużyliśmy przy smażeniu i jak dużo bułki tartej czy mąki znajduje się na naszym kurczaku. Mięso przyrządzane na parze lub w piekarniku może być nie tylko zdrowe, ale i smaczne. Wystarczy zastosować odpowiednie przyprawy i wzbogacić danie o warzywa, ryż lub pełnoziarnisty makaron.

Spontaniczne jedzenie

 

Niezwykle zgubne jest podjadanie i jedzenie poza domem. Nieodpowiednio rozplanowane posiłki zmuszają nas do sięgania po słone przekąski bądź batoniki. Idąc na lunch w przerwie obiadowej smażone i kaloryczne potrawy kuszą nas swoim wspaniałym wyglądem. Można temu łatwo zapobiec. Przygotowywane potrawy w domu pakujemy w pudełka plastikowe, a koktajle przelewamy do szklanych butelek. Takie niesamowite kolorowe akcesoria możemy kupić m.in. na twojlunchbox.pl. Mając przy sobie coś zdrowego i smacznego, łatwiej będzie nam wybrać to co sprzyja naszej diecie.